Délvidék csapata nyerte a Nemzeti Összetartozás Labdarúgó Tornát

Délvidék csapata nyerte meg a III. Nemzeti Összetartozás Labdarúgó Tornát, amelyet hat Kárpát-medencei csapat részvételével rendeztek meg pénteken és szombaton Topolyán.

Magyar Zoltán, a parlamenti válogatott szövetségi kapitánya, a torna igazgatója a szombati eredményhirdetés után az MTI-nek elmondta,

pénteken voltak a csoportmérkőzések, ahol 2×25 perces találkozókat vívtak a felek, szombaton pedig a helyosztók, ahol 2×35 percesek voltak a meccsek a topolyai TSC Arénában.

Az első napon az A csoportban Erdély, az Országgyűlés csapata, Felvidék, a B-ben pedig Délvidék, Kárpátalja, Csángóföld lett a sorrend. Ezeket a mérkőzéseket a Fociakadémia pályáján játszották a csapatok. A zárónapon, a TSC Arénában a bronzmeccsen Kárpátalja 2-1-re legyőzte a parlamenti válogatottat, a döntőben pedig Délvidék 3-0-ra verte Erdély csapatát.

A kétnapos program részeként a csapatok ellátogattak Szabadkára is.

Ez volt a harmadik ilyen esemény, az elsőre 2021-ben, Csíkszentdomokoson, a másodikra pedig tavaly Budapesten került sor.

A tornát a nemzeti összetartozás jegyében írták ki Kövér László házelnök kezdeményezésére, aki maga is részt vett a mérkőzéseken. A részt vevő csapatok tagjai – a kiírás szerint – alapvetően amatőr játékosok, „civilben közméltóságnak számító futballisták” voltak.

A negyedik Nemzeti Összetartozás Labdarúgó Torna rendezését Felvidék vállalta el.