Gálajáték az ausztrálok ellen

KezilabdaAz egyiptomiak elleni szombati győzelem után hétfőn este ismét pályára lépett a magyar kézilabda válogatott a spanyolországi világbajnokságon.
A Mocsai-csapat soros ellenfele a D csoport leggyengébb csapata Ausztrália volt. A papírforma magabiztos magyar győzelmet ígért, legutóbb a 2009-es vb-én 41:17-re győzött az akkori magyar nemzeti csapat. A találkozón Mocsai Lajos a Tatai, Krivokapics, Ancsin, Lékai, Szöllősi, Putics, Vadkerti kezdőcsapatot küldte pályára, egyrészt azzal a nem titkol céllal, hogy játéklehetőséget nyújtson a kiegészítő embereknek, másrészt a horvátok elleni rangadó előtt pihentetni kívánta kulcsjátékosait a mester. A mérkőzés első gólját Krivokapics szerezte, amire ausztrál részről Fletcher válaszolt. A folytatásban, sorban jöttek a magyar találatok, míg az ellenfél részéről az első tíz perc végéig csak a már említett Fletcher tudta bevenni Tatai kapuját. A 12. percben már 9:2-re vezettek Lékaiék, ekkor kénytelen volt kikérni első idejét a „kengurusok” mestere. Taip Ramadani szavai nem sokat segítettek csapata harmatgyenge támadójátékán, míg Lékai, Szöllősi és Krivokapics vezetésével a 22. percre már 15:5-re elléptek a magyarok. A hajrában tarthatatlanok voltak a magyar szélsők, aminek köszönhetően 20:6-os magyar vezetéssel térhettek pihenőre a felek. A második játékrész elején megint csak bekezdtek Vadkertiék, öt perc elteltével már 24:6-ra nőtt a különbség a két gárda között. A második félidőben Mocsai mester pályára küldte kulcsjátékosait is, amolyan átmozgató edzés céllal. Különösen nyáron már a PSG színeiben játszó Császár volt elemében. A veszprémi irányító vezetésével a 47. perc végére már 34:8-ra vezetett a magyar válogatott. A következő öt percben felváltva estek a gólok mindkét oldalon, ám az utolsó nyolc perchez érve 37:12 után a hat magyar találatra csak egy góllal tudtak válaszolni az ausztrálok. A végeredmény így 43:13-as fölényes magyar győzelem lett.

A D csoport korábbi mérkőzésein Spanyolország 29:24-re győzött Egyiptom ellen, míg Horvátország 31:20-ra verte Algériát. A csoportban így két forduló után három négypontos és három nulla pontos csapat van. A folyatásban a magyar válogatott kedden este lép pályára Horvátország legjobbjai ellen.