Kárpátalja Kupa: hazai győzelmek az elődöntőkben

Az elődöntők első mérkőzéseivel folytatódtak a küzdelmek a Kárpátalja Kupában.
Az első elődöntőben az FC Szerednye a FC Kárpátit látta vendégül. A papírforma szerint az összecsapás egyértelmű esélyesének a házigazdák számítottak, akik ennek megfelelően kezdték a találkozót. A szerednyei együttes az első félidőben szinte futószalagon dolgozta ki a helyzeteket, ha a házigazdák a kapu előtt kicsit jobban koncentrálnak, akkor akár 5:0 is lehetett volna az eredmény, ám ehelyett gól nélküli döntetlennel vonultak az öltözőbe a csapatok. A térfélcsere után nem sokkal megszületett a hazaiak vezető találata. Egy szélről érkező beívelést Krucsenyica fejelt a volóciak kapujába. Öt perc elteltével kis híján megduplázta előnyét az FC Szerednye, Pahomov egy remek kiugratást követően egy az egyben vezethette a vendégek kapusára a labdát, ám a hazai támadónak nem sikerült túljárnia a hálóőr eszén, így maradt az 1:0-s szerednyei győzelmet jelentő végeredmény. Másnap a kárpátaljai labdarúgás élmezőnyének két meghatározó tagja, a felső osztályú bajnokság tavalyi ezüstérmese és negyedik helyezettje csapott össze. A mérkőzés végül Újdávidháza
sima 3:0-s vereségével zárult, így az FC Polena fél lábbal már a döntőben érezheti magát.