Magyarország-Ukrajna

A remekül rajtoló magyar jégkorong-válogatott Ukrajna ellen második sikerét szerezné meg a divízió 1-es világbajnokságon.

3. HARMAD:

58. PERC: Kivédekeztük ezt is! Elképesztően nagyot dolgoznak a srácok, 2:45-öt kéne még kibírni!

56. PERC: Kettős hátrányban vagyunk egy rövid ideig, Kovács Csabát is kiállították.

53. PERC: Sofron jött vissza a büntetőpadról, egy az egyben vihette a pakkot a kapusra de odaütöttek neki, büntetővel jöttünk. Ladányi kihagyta a rávezetést, a kapuvas hárított. Godót ráadásul ki is állították, mert elütötte a korongot…

52. PERC: Az első nagy rohamokat visszavertük, Ladányi pedig a félpályáról kínálta meg Balabant, a kapusnak ez csemege volt.

51. PERC: Most mi bakiztunk, túl sok ember a jégen… Be is jött a legjobb ukrán sor.

49. PERC: Bálizs terült el a jégen, az egyik ukrán center verte fejbe. Szerencsére nincs komoly baj.

48. PERC: Nem hogy kivédekezték a kettős hátrányt az ukránok, de most már berendezkedtek a harmadunkba. Bálizs védett.

46. PERC: Mihály törte el ziccerben a korongot, pedig mattra játszottujk már a helyzetet.

45. PERC: Kapitális ukrán hiba, túl sokan voltak a jégen, így kettős emberelőnybe kerültünk. Kevin Primeau időt is kért, sorsdöntő pillanat lehet ez.

45. PERC: Újra emberelőnyben vagyunk, Bálizst lökték be a kapujába. Kasjancsuk volt az elkövető.

44. PERC: Már az ukránok voltak emberelőnyben, fel is álltak a harmadunkban. Szépen tartottuk magunkat, ám Pobjedonosztszev közeli bombájánál már Bálizs is tehetetlen volt, a korong a botos felsőben kötött ki, 2-1.

42. PERC: Hegyi Ádám fogta meg egy kilépni kícvánó ukrán botját, két percre ő is kiül.

41. PERC: Az ukránok kicsit megvárattak minket, biztosan kaptak egy fejmosást a szünetben. Ez az ő bajuk lett, a játék késleltetése miatt ugyanis emberhátránnyal kezdenek a záró etapban. Megy a játék. Előbb Bálizsnak kellett védenie, majd Ladányi lőtt el egy 2-1-ben szituációt, Balaban tolta ki oldalra a pakkot a botossal.

2. HARMAD:

Vége a második harmadnak!

40. PERC: Tokaji kékvonalas bombája kerülte el a kaput, pedig Balaban egyáltalán nem volt alapállásban – szerencséje volt. Lecsörögtak az utolsó másodpercek, nem született gól a második harmadban, maradt a 2-0. Húsz percnyire vagyunk a hatalmas bravúrtól!

37. PERC: Most kicsit mi szorultunk be, Tokaji azonban szépen felszabadított, Bartalis pedig a kontra végén lövéssel jelentkezett, Balaban védett.

36. PERC: Bálizs elképesztően nagyot védett! A kapu előtt elcsorgott a korong, a hosszúról kapásból ellőtték, de a fiatal portás odaért a mamuttal. Nem sokkal később egy közeli próbálkozást fogott.

35. PERC: Kapujukhoz szögeztük az ukránokat, az ellenfélnek csak kósza próbálkozásai vannak.

33. PERC: Sofron keresztpasszát blokkolta egy ukrán védő, pedig Horváth a kapu előtt állt üresen. Közben Ladányit botját fogták le, majd Sofront lökték rá a kapura, akár kettős előnyben is lehetnénk.

32. PERC: Na, amilyen könnyen befújták Sofi szabálytalanságát, most olyan könnyen kerültünk mi fórba. Egyől fel is álltunk a harmadukban.

31. PERC: Magabiztosan védekeztük ki. Ez nem csak mostanra, de a továbbiakra nézve is rendkívül fontos.

29. PERC: Sofront szórták ki a játékvezetők fogásért, ehhez képest a korongbedobást követően miénk volt az első támadás.

25. PERC: Három magyar támadó vihette a korongot az ukrán kapura, Sofron tette le a zsugát Vas Mártonnak, Balaban azonban a lepkéssel nagyot védett.

23. PERC: Felpörögtek az események, Sikorcin lőtt kapuvasat, majd nem sokkal később Bálizsnak kellett bravúrral védenia!

21. PERC: Megy a második játékrész, Hajrá, fiúk!

„A védekezésünket kell kiemelni, tudtuk, hogy ez a kulcs ezen a tornán minden mérkőzéshez. Bálizs Bence parádésan védett. Azt gondolom, hogyvan elég tehetség a csapatunkban, gólokat mindig fogunk tudni lőni. Nem szabad nagyon elszállni ettől a győzelemtől, fontos lépés volt, de még négy nagyon nehéz lépés hátravan” – mondta a japánok elleni meccs után Kovács Csaba, a negyedik gól szerzője a Sport24-nek. Nos, eddig az ukránok ellen is jól megy a védekezés, csak így tovább.

Hamarosan indul a második harmad!

1. HARMAD:

Vége az első harmadnak!

Ott van a pályán az ukránok csapatában Alekszandr Torjanik, pedig nem is olyan régen doppingügybe keveredett, mert kábítószert fogyasztott. Írtunk róla, itt van az írás!

16. PERC: Egy úttörő-vel (azaz a kaput megkerülve) lőtt remekül az ukrán Pastukh a magyar kapura, de Bálizs a kapu tövében megszelídíti a korongot. Éppen. Alig. De tökéletesen. Meleg volt…

14. PERC: GÓÓÓL! Hihetetlenek a magyar fiúk: egy távoli lövéssel jelentkezett a magyar válogatott Bartalis révén, a kapusról kipattanó labdára egyik ukrán sem csapott le, ellentétben Sikorcinnal, aki közelről nem hibázott, a korongot számunkra oly örömteli módon juttatta a kapuba! 2-0-ra vezetünk!

14. PERC: Bálizs is bemutatta első remek védését! Tartsa meg jó szokását!

11. PERC: GÓÓÓÓL! Galanisz Nikolasz egy félpályás egyéni akció végén lő nagyszerű gólt. Mindenkit kicselezett! 1-0-ra vezet a magyar válogatott!

10. PERC: Láda lőtt kapura a 10. percben, az ukrán kapus rátenyerelt a korongra, kiállítás és kisebb bunyó is kialakult. Nem sokkal később Sofron lőtt kapásból emberelőnyben, de blokkoltak az ukránok. Szemmel is látható, mennyire erősek az ukránok, mármint nagyobbak, termetesebbek és zömökebbek a hokisaik. De ez semmit nem jelent, ugye?

1. PERC: Az ukránok nagyon szép emlékeket idéznek, hiszen 2008-ban Sapporóban éppen őket győztük le, és a sikerrel feljutottunk az A csoportba. A magyar kapuban ismét a Sapa Fehérvár AV19 tehetséges hálóőre, Bálizs Bence áll. Az első emberhátrányos helyzetet kivédekezte a magyar csapat.

JÁTSSZ VELÜNK A MAGYAR VÁLOGATOTT MEZÉÉRT!

A szlovén fővárost időközben szép csendben elárasztották a magyar szurkolók, a legtöbb vendéglátóipari egységben lehet látni piros-fehér-zöld mezben pompázó, szomjukat oltó embereket. Ma is több százan buzdítják a válogatottat a csarnokban.

A magyar csapat kerete: Kapusok: Bálizs Bence (Fehérvár), Budai Krisztián (Miskolc) Hátvédek: Hetényi Péter, Horváth András, Láda Balázs, Sille Tamás, Tokaji Viktor (Fehérvár), Hegyi Ádám, Pozsgai Tamás (Dab.Docler), Szélig Viktor (Briancon, FRA-1) Csatárok: Benk András, Kovács Csaba, Ladányi Balázs, Magosi Bálint, Mihály Árpád, Sikorcin Ladislav, Sofron István, Vas Márton (Fehérvár), Galanisz Nikandrosz (Dab.Docler), Hári János (Modo, SWE-1.), Bartalis István, Vas János (Troja-Ljungby, SWE-2.)

Forrás: hir24.hu