Vízilabda: az OSC győzelemmel, a női válogatott vereséggel kezdett

Az OSC Újbuda 12:11-re nyert a Spandau Berlin vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek nyolcadik fordulójában. Az összecsapáson az újbudaiak Burián Gergely góljának köszönhetően hét másodperccel a vége előtt szerezték meg a győzelmet jelentő gólt, így őrzik a továbbjutást érő negyedik helyüket csoportjukban. A magyar női vízilabda-válogatott is szoros mérkőzést vívott, de ötméteresekkel kikapott a házigazda görög csapat vendégeként a világliga európai selejtezőjének nyitányán.

A két csapat az előző fordulóban Budapesten találkozott volna egymással, azonban az OSC-nél több játékosnak is pozitív lett a koronavírustesztje, így a gárda nem tudott kiállni az összecsapásra, amelyet így 10:0-s végeredménnyel a németek nyertek. A mostani találkozón a berliniek egészen a negyedik negyed közepéig vezettek, az OSC különösképpen az emberhátrányokkal birkózott meg nehezen. A házigazdák négy és fél perccel a befejezés előtt 11:9-re vezettek, de Varga Dániel tanítványai remek hajrájuknak köszönhetően fordítottak. Egyenlő állásnál (11:11) még a németek támadtak a győzelemért, de Lévai Márton védése után még maradt idő a magyar támadásra, és hosszú indítás után Burián Gergely hét másodperccel a vége előtt másodszor szerezte meg a vezetést csapatának, ami immár a végeredményt, ezzel együtt pedig a győzelmet jelentette (11:12). Az OSC-nek – amely a következő fordulóban, február 8-án a Jug Dubrovnikot fogadja – jelenleg 13 pontja van, amivel a B csoport továbbjutást jelentő negyedik helyén áll.

A Görögországban rendezett női világliga összecsapáson Bíró Attila szövetségi kapitány együttesében mindössze öten voltak ott a tavaly nyári tokiói olimpián bronzérmet nyert csapatból. A szakember négy újoncot avatott Kiss Alexandra, Dömsödi Dalma, Pőcze Panna és Szegedi Panni személyében. Az összecsapás végül utóbbinak marad a legfőképpen emlékezetes, hiszen az utolsó másodpercben az ő góljával egyenlített a gárda és harcolta ki az ötmétereseket. Hiába vezetett az első két negyed után 6:4-re a magyar női válogatott, a harmadik negyedben sikerült elszórakozni az előnyt, így 8:8-cal fordulhattak a negyedik negyedre a csapatok. A kiegyenlített, küzdelmes találkozó 11:11-es eredménynél ért véget a rendes játékidőben, így jöhettek a büntetők, amit a görögök lőttek jobban (4:3). A magyar csapat következő ellenfele Hollandia lesz. A másik csoportban az oroszok 11:5-re kiütötték az olaszokat.