VIII. Görögkatolikus Sportnap Tiszapéterfalván

Nyolcadik alkalommal tartott sportnapot Tiszapéterfalván április 16-án a Beregszászi Görögkatolikus Esperesi Kerület.

A kerületből 15 lány- és 18 fiúcsapat vett részt a megmérettetésen. Az 5−9. osztályos hittanosok számára a Görögkatolikus Ifjúsági Szervezet (GISZ) fiataljai állították össze a feladatokat.

A lányok sorversenyen bizonyíthatták gyorsaságukat és ügyességüket, míg a fiúk labdarúgásban küzdöttek meg egymással.

Emellett számos játék − ugrálókötél-verseny, kosárra dobás – várta a fiatalokat.

Késő délutánra születtek meg a sportnap eredményei.

A lányok mezőnyében Salánk szerezte meg az első helyet; Mátyfalva második, Beregdéda harmadik lett.

A fiúknál a batári hittanosok vihették haza a győzteseknek járó kupát, őket a macsolaiak és a balazsériak követték.

A hagyományokhoz illően idén is megválasztották a sportnap legjobb kapusát (Kapta Richárd, Batár), valamint legügyesebb lány versenyzőjét (Lamoga Eugénia, Salánk).

A helyezést elért csapatok a kupák mellett érmekkel és egy-egy futball-labdával gazdagodtak.