A 24. forduló a meglepetések fordulója volt

Nyugodtan nevezhetjük a meglepetések fordulójának az április 8-10 között megrendezett 24. fordulót az ukrán elsőosztályú labdarúgó-bajnokságában. A forduló nyitómérkőzésén, pénteken a harmadik helyezet és ebben a kiírásban még idegenben veretlen Metaliszt Harkiv a Zorja Lugánszk otthonában vendégszerepelt.

A mérkőzést a második játékrészben szerzett két találattal a harkovi csapat nyerte 2:0-ra. Az éllovas Sahtar Donyeck másnap lépett pályára a Donbász Arénában. Az összecsapás nem ígérkezett túl nehéznek, hisz a vendég Obolony a fordulót megelőzően csak a 12. helyen szerénykedett. A papírforma sima hazai győzelmet ígért, így a találkozó kiváló alkalom lehetett volna arra, hogy a Camp Nouban elszenvedett 1:5-s vereség után újra helyreálljon a csapat önbizalma. A vendég gárda azonban szívósan állta a házigazdák rohamait, sőt a 86. percben esett Kucserenko találattal sikerült megszerezniük a győzelmet is.

A Sahtar 2008. április 6-a után szenvedett vereséget hazai pályán. Nem jó előjel ez a Donyeckieknek, hiszen kedden hazai környezetben a BL negyeddöntőjének visszavágóján kellene ledolgozniuk 4 gólos hátrányukat a Barcelonával szemben. Az élmezőnyhöz tartozó Dnyipro Dnyipropetrovszk Szeleznyev két góljával 2:0 arányban bizonyult jobbnak a vendég Vorszkla Poltavánál.

Az utolsóelőtti Szevasztopol otthonában pályára lépő 5 mérkőzés óta nyeretlen Voliny Lucknak 42 perces gólcsendet sikerült megtörnie, ám a lucki drukkerek számára a folytatás nem volt kellemes, hiszen a házigazdák ezt követően 4 ízben is bevették ellenfelük kapuját és magabiztosan 4:1-re megnyerték az összecsapást. A másik krími csapat a Tavrija Szimferopol szintén hátrányból fordítva 2:1-re tudott győzni a fővárosban az Arszenal ellen.

Vasárnap a Dinamo Kijev játékosai annak tudatában léphettek pályára a kiesés szélén álló Metalurg Zaporizsja vendégeként, hogy a bajnoki címért folytatott versenyfutásban rivális Sahtar előző nap vereséget szenvedett. Itt volt tehát a kitűnő alkalom arra, hogy a fővárosiak faragjanak jelentős 12 pontos hátrányukból. Végül ez a találkozó is totógyilkos eredményt hozott.

A 45. percben a vendéglátók Crikov révén megszerezték a vezetést, azonban nem tartott sokáig az öröm, hisz egy perc elteltével Andrij Sevcsenko találatával megérkezett a Dinamo válasza. A gyors gólváltást követően újabb találat azonban már nem született, így maradt az 1:1-s végeredmény. A kijeviek az elmúlt héten ugyanilyen arányú döntetlent játszottak a portugál Braga csapatával az Európa liga negyeddöntőjének első mérkőzésén. Az 5. helyezett Karpati Lviv a 4 mérkőzés óta nyeretlen Mariupol Illicsivetsz csapatával mérte össze erejét. A találkozót a vendég gárda kezdte jobban, már a 6. percben előnyhöz jutott a Mariupol, ám a hazaiak fordítani tudtak és 3:1-re győztek. A Mariupol Illicsivetsz bajnokságban egymásután harmadik alkalommal kap ki ugyanilyen arányban. Nem a donyecki csapatok fordulója volt a 24. A Sahtar után a kisebbik donyecki csapat a Metalurg is kikapott 0:1 arányban a Krivbasz Krivij Rihtól. A hazai alakulta ezzel a győzelemmel 13 mérkőzéses nyeretlenségi szériát tört meg.

A bajnoki tabella első három helyén ezúttal sem történt helycsere, továbbra is a Sahtar vezett 61 ponttal az 50 pontos Dinamo és a 47 pontos Metaliszt Harkiv előtt.

Tovább növelte előnyét a góllövőlistán a 17 találatnál járó Szeleznyev (Dnyipro), az egyaránt 11 gólos és a fordulóban eredményes Marko Devic (Metaliszt) és Lucky Idahor (Tavrija) előtt.