A brazilok nyerték a vb nyitómeccsét

A házigazda hátrányból fordítva nyerte meg a 2014-es vb nyitómeccsét, miután Marcelo öngólja után Neymar kétszer, Oscar pedig egyszer talált a horvát kapuba.

A házigazda győzelmével indult a 2014-es labdarúgó-világbajnokság, pedig sokáig úgy tűnt, hogy a mérkőzés elején Marcelo öngóljával vezetéshez jutó horvát válogatott meglepetést tud okozni a Corinthians Arénában, azonban Neymar zsenialitása és egy hibás játékvezetői döntés nyomán a brazil csapat be tudta darálni első csoportellenfelét.

Marcelo szerencsétlen mozdulatával a 11. percben a horvát csapat jutott előnyhöz: Olic futott el a bal oldalon, majd beadása után a labda három brazil védő lába alatt előtt és között is elcsúszott, Perisic pedig rosszul találta el azt, így a középen visszazáró Marcelóról az ötös vonaláról a kapuba pattant (0-1). A gól kicsit meg is fogta a házigazdákat, azonban Neymar kihasználta a horvát válogatott első megingását: a 29. percben Oscartól kapott labdát a horvát térfél közepén, megindult Pletikosa kapuja felé, majd 21 méteres, hajszálpontos lövése a bal kapufáról vágódott a hálóba (1-1).

A második játékrész 71. percében Fred kapott labdát a 16-oson belül, Lovren hátulról megfogta, amire a brazil támadó azonnal feldobta magát, a japán bíró, Yuich Nishimura pedig a büntetőpontra mutatott. A 11-est Neymar végezte el, a kapu jobb oldalába tartó lövésébe Pletikosa beleért, de hárítani nem tudott (2-1).

A végjátékban kitámadó horvát csapat sorsát Oscar egy gyors kontra után pecsételte meg a 91. percben, beállítva ezzel a 3-1-es végeredményt.

A brazilok sorozatban kilencedik alkalommal nyerték meg első vb-meccsüket, illetve folytatódott az a sorozat, hogy a hivatalos nyitómeccseken a hazai csapat még veretlen.

A csoport, 1. forduló:
Brazília-Horvátország 3-1 (1-1)

Sao Paulo, Corinthians Aréna, 62 600 néző, v.: Nisimura Juicsi (japán)
gólszerzők: Neymar (29., 71., utóbbit 11-esből), Oscar (91.), illetve Marcelo (11., öngól)
sárga lap: Neymar (27.), Luiz Gustavo (88.), illetve Corluka (65.), Lovren (69.)

Brazília: Julio Cesar – Daniel Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo – Paulinho (Hernanes, 63.), Oscar, Luiz Gustavo – Hulk (Bernard, 68.), Fred, Neymar (Ramires, 88.)

Horvátország: Stipe Pletikosa – Darijo Srna, Dejan Lovren, Sime Vrsaljko, Vedran Corluka – Ivan Rakitic, Luka Modric, Ivan Perisic, Mateo Kovacic (Marcelo Brozovic, 61.) – Ivica Olic, Nikica Jelavic (Ante Rebic, 78.)
Forrás: telesport.hu