A mágikus 109. perc: elképesztő döntőben nyert U19-es Eb-t Portugália

Vasárnap Portugália nyerte az U19-es labdarúgó Európa-bajnokság döntőjét, miután egy 120 perces mérkőzés végén 4–3-ra legyőzte Olaszország válogatottját.

A két csapat a csoportkörben is összefutott, akkor az olaszok győztek 3–2-re, így Portugália csak a második helyen lépett a kieséses szakaszba. Az elődöntőben Olaszország a franciákat, Portugália az ukránokat búcsúztatta.

A finálé rendes játékidejében a portugálok már 2–0-ra is vezettek, de a Juventus tehetsége, Moise Kean két percen belül egyenlített. A hosszabbítás is bőven tartogatott izgalmakat: az olaszok a 107. percben másodszor is egyenlítettek (3–3), de Pedro Correia 109. percben szerzett góljára már nem tudtak válaszolni.

Egyébként kimondottan ígéretesnek tűnik ez a portugál generáció, hiszen két évvel ezelőtt az U17-es Eb-t is megnyerték. Az olaszok pechszériája pedig folytatódott: az elmúlt tíz évben harmadszor veszítették el az U19-es Európa-bajnokság fináléját.

A torna gólkirályi címét megosztva két portugál, Trincao Francisco és Joao Filipe nyerte el 5-5 találattal. Utóbbi játékos, a Benfica akadémiáján nevelkedő „Jota” a döntőben két gólt és egy gólpasszt ért el. A finálé után elterjedt egy fotó, amelyen – 9 évesen – Cristiano Ronaldóval látható, még kísérőfiúként.