A Manchester United hódította el az Európa Liga-trófeát

Az angol Manchester United nyerte az Európa Ligát. José Mourinho legénysége a stockholmi döntőben Pogba és Mikhtarjan találatával 2-0-ra verte a holland Ajax együttesét. Ezzel eldőlt, hogy a Vörös Ördögök a következő szezonban a Bajnokok Ligájában indulhatnak.
Európa Liga, döntő:
Manchester United (angol)-Ajax Amsterdam (holland) 2-0 (1-0)
Stockholm, Friends Arena, v.: Damir Skomina (szlovén)
gólszerzők: Pogba (18.), Mhitarjan (48.)
sárga lap: Mhitarjan (31.), Fellaini (52.), Mata (78.), illetve Jairo Riedewald (78.)

Manchester United:
Romero – Valencia, Smalling, Blind, Darmian – Herrera – Mata (Rooney, 90.), Fellaini, Pogba, Mhitarjan (Lingard, 74.) – Rashford (Martial, 84.)

Ajax Amsterdam:
Onana – Veltman, Sánchez, de Ligt, Riedewald (Fr. de Jong, 82.) – Klaassen, Schöne (van den Beek, 70.), Ziyech – Traoré, Dolberg (Campos, 62.), Younes

A hétfői manchesteri terrortámadás miatt a Manchester United fekete karszalaggal lépett pályára, a kezdő sípszó előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek a csapatok az értelmetlen támadás áldozataira.

Az Ajax hagyományos fehér-piros szerelését viselte, a Vörös Ördögök viszont kék mezt öltöttek magukra.

A Manchester United kezdte lendületesebben a finálét. Több gyors támadást is vezettek Mourinho tanítványai, Rashford, Mata és Pogba is elemében volt Utóbbi a 18. percben meg is szerezte a vezetést az agilisebb angoloknak. Fellaini szépen készítette le a labdát a franciának, akinek 20 méteres lövése megpattant egy védő térdén. Az Ajax kapusa, Onana tehetetlen volt (0-1)
A gólt követően is az MU maradt a kezdeményezőbb, az Ajax fiataljai csak ritkán jutottak Romero kapujának közelébe, de sok veszélyt nem teremtettek. Annyit legalább elmondhattak a hollandok, hogy többet birtokolják a labdát. A félidőig ez nem volt elég az egyenlítéshez.

Ráadásul fordulás után szinte azonnal megduplázta előnyét a Manchester. Egy szögletet Smalling fejelt kapu felé, de közvetlen közelről Mikhtarjan ollózó mozdulattal a hálóba továbbította a nem túl erőteljes próbálkozást (0-2).

A kétgólos hátrány miatt jobban kinyílt az amszterdami gárda, erőteljesebben támadott, de képtelen volt Romerót megdolgoztatni. Ehelyett Onanának kellett résen lenni Fellaini fejese után. A belga tisztán fejelhetett, de pont a kapus ölébe bólintott.

A 72. percben nagy lehetőséghez jutott az Ajax, 18 méterről, középről lőhetett szabadot a holland együttes, de Zijes a sorfalba tüzelt. Ez volt eddig a pontig az Ajax legnagyobb helyzete. Hiába birtokolták többet a labdát, teljesen ötlettelenül bántak vele a hollandok.

A 87. percben tovább növelhette volna előnyét a United, de a félpályánál kilépő Lingardot beérték a védők. Nagy mentés volt. Közvetlenül a helyzet után a másik oldalon is lehetőség adódott a gólszerzésre, de Van de Beek lövését Romero védte.

A Manchester United egy elképesztően nehéz, sérülésekkel teletűzdelt idény végén megnyerte az Európa Ligát, a döntőben mutatott játék alapján teljesen megérdemelten. A diadalnak köszönhetően Mourinho elérte célját, csapata a következő szezonban indulhat a Bajnokok Ligájában. Nem utolsósorban történelmet írt a manchesteri gárda, mert fennállása során először nyerte meg ezt a trófeát.

Az Ajax ezen a mérkőzésen nem tudta megmutatni, mire képes. Így is nagy menetelést tudhat magáénak a stockholmi fináléig a fiatal csapat.