A Real Madrid kiejtette a Bayernt

A Real Madrid hazai pályán hosszabbítás után 4-2-re nyert a Bayern München ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, így 6-3-as összesítéssel jutott a sorozat elődöntőjébe. A bajorok kétszer is vezettek, de a hosszabbításnak tíz emberrel mentek neki. Cristiano Ronaldo három gólt szerzett.

A Bayerné volt az első említésre méltó helyzet. A 9. percben Ribéry passzolt középre a bal oldalról a madridi kapu elé, Thiago lőhetett közvetlen közelről, de Marcelo hatalmasat mentett. A kipattanót Robben lőtte rá, de fölé ment. Az első húsz percben inkább a bajorok akarata érvényesült, a 21. percben a házigazdák egy kontrával lephették volna meg az ellenfelet, de Ronaldo hanyatt eset, így támadás helyett a földet csapkodta.

Húsz-huszon perc elteltével magára talált a Real Madrid. A 26. percben Carvajal lőtt 18 méterről, Neuer bravúrral tornászta ki a labdát a jobb alsó sarokból, de Kassai nem ítélt szögletet. Két perccel később Carvajal adott be jobbról, Neuer középre ütötte a labdát Sergio Ramos elé, aki célba vette a jobb alsó sarkot, de Boateng a gólvonalról mentett. A 31. percben Hummels majdnem összehozott egy madridi gólt: Benzemába lőtte a labdát, ami centikkel kerülte el a müncheni kaput. A 36. percben Ronaldo indult meg a jobb szélen, Benzema várta középen a labdát, de a portugál inkább a lövést választotta, ami elakadt Neuerben. Két perccel a félidő vége előtt egy hazai kontra végén Marcelo passzolt balra Cristiano Ronaldónak, aki fölé lőtt.

A szünetben az M4 Sport helyszíni kommentátora szerint a biztonságiak megrohamozták a Bayern-tábort, de a második félidő elejére megnyugodtak a kedélyek.

Óriási Bayern-helyzettel kezdődött a második játékrész: Az 51. percben Alaba passzolt Robbennek, aki kapura emelte a labdát, de a lövést a gólvonalról kifejelték. Még ugyanebben a percben Robben buktatásáért tizenegyest ítélt Kassai Viktor Casemiro ellen, a büntetőt Lewandowski értékesítette (0-1).

A 76. percben egyenlített a Real: Casemiro szerzett labdát a müncheni térfél közepén, indította Ronaldót, aki Lahmot megelőzve a tizenegyes pontról a kapu bal oldalában fejelt (1-1).

Egy perccel később egy öngóllal vette vissza a vezetést a Bayern, miután a menteni igyekvő Sergio Ramos olyan szerencsétlenül találta el a labdát, hogy az Navas mellett elgurulva a madridi kapuban kötött ki (1-2).

A 84. percben megfogyatkozott a Bayern, Asensio véleményes buktatásáért Kassai Viktor felmutatta a második sárga lapot Vidalnak. A rendes játékidő végéig már nem változott az eredmény, így következett a hosszabbítás.

A 97. percben Ronaldo távoli lövését védte Neuer, egy perccel később pedig egy Bayern-kontra végén Douglas Costa került helyzetbe. Újabb egy perc elteltével Asensio lövését védte bravúrral a német válogatott kapus. A hosszabbítás első félidejének végén megszerezte a vezetést a Real Madrid: Sergio Ramos indította a lesgyanús helyzetben lévő Ronaldót, aki nem hibázott (2-2).

A párharc a 109. percben dőlt el. Marcelo cselezte ki a komplett müncheni védelmet, majd önzetlenül Ronaldo elé passzolt, akinek nem volt nehéz dolga (3-2). A kegyelemdöfést Asensio adta meg a Bayernnek (4-2).

Cristiano Ronaldo a párharc két meccsén összesen öt gólt szerzett.