A Sahtar nyerte az ukrán el classicót

A címvédő Dinamo Kijev számára gyakorlatilag a 26. forduló volt az utolsó olyan esély, amely után még re­mény­ked­hetett volna a bajnoki címe megvédésében, hiszen a listavezető Sah­tar látogatott a fővárosba.

Már a meccs elején előnybe kerültek a vendégek, Ferreirának a 12. percben esett találatánál a mérkőzésen kezdő és a 82. percig a pályán lévő Kádár Tamás megsérült, és később le is kellett cserélni. Összességében a vendégek jobban futballoztak, és megérdemeltén szerezték meg a győzelmet, amivel immáron 14 pontosra növelték előnyüket a tabellán. Nemcsak ezen a mérkőzésen, de a többin is divat volt az 1-0-s végeredmény, összességében négy párharc végződött ilyen eredménnyel.

Az alsóházi találkozók közül említést érdemel a bajnokságban 15 pontos levonással sújtott Dnyipro sikere a Vorszkla Poltava ellen, amivel az együttes elkerült a tabella utolsó helyéről.

Eredmények: Dinamo Kijev–Sahtar Donyeck 0-1, FK Olekszandrija–Olimpik Donyeck 1-0, Zorja Luhanszk–Csornomorec Odessza 1-2, Dnyipro–Vorszkla Poltava 2-0, Kárpáti Lviv–Voliny Luck 1-0, Sztal Kamenszkoje–Zirka Kropivnickij 1-0.
A bajnoki tabellát a Sahtar vezeti 69 ponttal az 55 pontos Dinamo és 41 ponttal harmadik Zorja előtt.