A Szpartak sem tudta megállítani a Kárpátit

Amíg a világ női kézilabdázásának elitje Szerbiában találkozik, addig Ukrajnában a Szuperligában léptek pályára a csapatok.
Kezilabda

A második etap második fordulójában a címvédő Kárpáti a Szpartak Kijevet látta vendégül. A listavezető és a sereghajtó csatáját a hazaiak kezdték jobban, Umanecék villámrajtot véve 3:0-ra elhúztak az ellenféltől. Ám a jó kezdés után kisebb hullámvölgy következett a Kárpáti játékában, amelyet a fővárosiak kihasználtak, és 5:4-re megfordították az állást. Sőt, a folytatásban a Szaprtak egykori önmagának fénykorát idéző játékkal sikerült 8:5-re ellépnie a teljesen enerváltan kézilabdázó ungváriaktól. Ekkor a látottakra reagálva Petrovszkij mester időt kért, hogy felrázza csapatát. Ez sikerült is, hiszen tanítványai előbb 9:9-nél utolérték az ellenfelet, majd a félidő utolsó öt percét megnyomva 14:10-re megnyerték az első az első felvonást. A térfélcserét követően ott folytatódott a játék, ahol abbamaradt, megyeszékhelyünk csapata a második félidőben mind védekezésben, mind támadásban szép lassan felőrölte ellenfelét és 28:19-re megnyerte a találkozót. A játéknap másik mérkőzésén a dobogó harmadik fokán álló Dnyiprjanka odahaza magabiztos 24:18-as győzelmet aratott a Real felett.
A másnapi visszavágón nem bízott semmit a véletlenre megyeszékhelyünk csapata. Cibulenkóék már az első percektől kezdve magukhoz ragadták a mérkőzés irányítását, és szinte lerohanták az ellenfelet. A fővárosi játékosok teljesen tanácstalanok voltak a gyorsan és határozottan kézilabdázó házigazdákkal szemben, akik gyakorlatilag fél óra játék után eldöntötték a mérkőzés sorsát. A szünet előtt ugyanis már 19:9-re vezetett a Kárpáti. A második játékrészben szinte állandósult a tíz gól körüli különbség a két alakulat között, sőt a találkozó hajrájában az Ung-partiaknak ezt sikerült még pár találattal megfejelnie, így a végeredmény fölényes 34:21-es ungvári győzelem lett. A másik találkozón sem változott túl sokat a játék képe, a Real, ha meg is tudta nehezíteni, de megakadályozni nem tudta a herszoniak győzelmét, akik végül 28:24-re megnyerték a második mérkőzést is. A Kárpáti legfőbb riválisának számító Halicsanka még novemberben lejátszotta a Podatkovij Unyiverszitet elleni összecsapását. A lvivi lányok odahaza magabiztosan előbb 36:24, majd 36:19 arányban legyőzték a vendég irpinyieket.
A bajnokságot 14-14 pontjával holtversenyben a Kárpáti és a Halicsanka vezeti, míg őket négy egységgel lemaradva a Dnyiprjanka követi.