Átgázolt a Sahtar a Hoverlán

Az ukrán első osztályú labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában nehéz feladat várt a Hoverlára. Az ungvári együttesnek a listavezető Sahtar otthonában kellett pályára lépnie. A Donbász Arénából még az európai sztárcsapatok sem gyakran távoznak pontokkal a zsebükben, így a kárpátaljai együttes részéről a tisztes helytállás volt az elvárható. A találkozón villámrajtot vett a hazai csapat. Az 5. percben egy szélről beadott labdát Csedrakov csúsztatott Ilsinhóhoz. A brazil légiós pedig azt Babenko mellett a hálóba helyezte, megszerezve ezzel a vezetést a házigazdáknak. Alig telt el 8 perc a vezető találat után, és máris újabb Sahtar-gólnak örülhetett a donyecki közönség. Pecsonkin veszítette el a játékszert a középpályán, a megszerzett labdával Fernandinho iramodott meg, majd a tizenhatoson belül álló Willianhoz passzolt. A támadó csinált egy cselt jobbra, majd a hálóba bombázott, megduplázva a hazaiak előnyét. Az ungvári rémálomnak azonban itt még nem volt vége, a 17. percben Fernandinho saját térfeléről ívelt a Hoverla-védők mögé. A labdára Mkhitaryan csapott le, és a kissé tétován a kapujából kimozduló Babenkot kicselezve az üres kapuba gurított. A kezdeti góláradat után kicsit visszavett a Sahtar, ám még így, félgőzzel is sikerült néhány helyzetet kialakítani az ungvári kapu előtt. A játékrész utolsó percében váratlan esemény történt, szépített a Hoverla. López löbbölte be a labdát Le Tallec-nek a donyecki tizenhatoson belülre, a francia csatár pedig egy pattanás után a hálóba vágta azt. A térfélcserét követően sem változott a játék képe, továbbra is dominált a Sahtar, míg Szevidov mester tanítványainak minden erejét lekötötte a védekezés. A 62. percben a csereként beállt Douglas Costa kapott egy remek kiugratást Mkhitaryantól, melynek következtében a dél-amerikai játékos egy az egyben vezethette a labdát az ellenfél kapusára. A rutinos támadó pedig az ilyen helyzeteket nem szokta el hibázni, a vendégek ötöséről a rövid sarokba lőtt. A gólban kissé benne volt Babenko is, aki inkább a hosszú sarokra várta a lövést. Az Ung-partiaknak a kegyelemdöfést Devics adta meg, aki a lefújás előtt tíz perccel 27 méterről egy középről elvégzett szabadrúgásból vette be Babenko kapuját. A hajrában a Hoverlának volt még esélye a szépítésre, ám Miscsenko nem tudott túljárni a hazaiak portásának eszén. A vége így 5:1-es Sahtar-győzelem lett.
Ugyancsak nehéz mérkőzés elé nézett a liga másik újonca. A sereghajtó zaporizzsjaiaknak a remek formában lévő Dnyipro vendégeként kellett bizonyítania. Az összecsapáson végig a hazaiak domináltak, és a várakozásnak megfelelően magabiztosan 3:0-ra megnyerték a találkozót. A Metallurg továbbra is az egyetlen nyeretlen csapat a bajnokságban. A tabella 3. helyén álló Dinamo kilábalni látszik a hullámvölgyből, a kék-fehérek kijevi rangadón hazai pályán 4:0-ra diadalmaskodtak az Arszenál felett. Ugyancsak imponáló magabiztossággal nyert a Dinamot üldöző Metaliszt is. A harkoviak hazai környezetben 5:0 arányban ütötték ki a tabellán egyre hátrébbcsúszó Tavriját. A forduló nyitómérkőzésén a szezon végére egyre meggyőzőbb formát mutató Csornomorec Odesszában győzött 2:0-ra a Krivbasz ellen. Az odesszaiaknak ez volt sorozatban a 6. találkozójuk, amelyen nem találtak legyőzőre, és így már az EL-indulást jelentő 5. helyen állnak.
Szintén 2:0-ra diadalmaskodott Mariupolban az Illicsivec a Kárpáti ellen. A középcsapatok rangadóján a Voliny igen értékes 1:0-s győzelmet aratott a Vorszkla otthonában. A hétvége másik vendéggyőzelme a Metallurg Donyeck nevéhez fűződik. A kisebbik donyecki csapat 0:1-ről fordítva a 92. percben szerzett találattal győzte le a Zorját Luhanszkban.
A tabellát 48 ponttal a Sahtar vezeti, második a 37 pontos Dnyipro, míg a dobogó legalsó fokán 34 egységgel a Dinamo áll.
A góllövőlistán továbbra is Mkhitaryan áll az élen 16 találattal, míg 12 góllal Brown a második.