Bale duplázott, sorozatban harmadszor BL-győztes a Real Madrid

A Real Madrid sorozatban harmadszor nyerte meg a labdarúgó Bajnokok Ligáját, miután szombat este a kijevi döntőben 3–1-es győzelmet aratott a Liverpool felett.

A spanyol csapat 13. alkalommal lett a BEK, illetve a Bajnokok Ligája legjobbja, a sorozat történetében az első klub, amely egymás után háromszor szerezte meg a végső győzelmet. A Liverpool hatodszor győzhetett volna. A két csapat előző BEK-döntőjét, 1981-ben az angolok nyerték 1-0-ra.

Aktívabban kezdett a Liverpool, lendületesen támadta le ellenfelét, és többször el is jutott a Real Madrid kapujáig. A spanyol csapat az első tíz percben nem tudta huzamosabb ideig megtartani a labdát, azután viszont némileg kiegyenlítettebbé vált a játék.

A 17. percig kellett várni az első lövésre, ekkor a Real Madrid ötszörös aranylabdás szélsője, Ronaldo a kapu fölé lőtt. Az első kaput eltaláló lövés a Liverpoolhoz köthető: a 23. percben Firminho került helyzetbe, a madridi védelem blokkolni tudott, majd Alexander Arnold tüzelt, Navas védett.

Öt perccel később a Liverpool elveszítette legveszélyesebb játékosát, Mohamed Szalahot, aki az ellenfél védőjével, Ramosszal való ütközés után a földön maradt. Az egyiptomi támadó a bal vállára esett, hiába ápolták, nem tudta folytatni a játékot, a helyére Lallana jött be.

Nem úszta meg a kényszerű cserét Zinédine Zidane, a Real Madrid vezetőedzője sem: a Szalahhoz hasonlóan sérülése miatt könnyezve levonuló Carvajal helyére Nachót küldte a pályára.

A Liverpoolt megviselte legeredményesebb játékosa – a Premier League-ben rekordot jelentő 32 találattal gólkirály, a BL-ben tízszer eredményes Szalah – elvesztése, a félidő utolsó negyedórájában jószerivel csak védekezett, nyoma sem volt már az addigi folyamatos támadójátékának. A Liverpoolnak kilenc kapura lövése volt Szalah lecseréléséig, azután viszont egy sem az eklső félidőben.

A 43. percben Ronaldo a liverpooli kapusba, Kariusba fejelt, Benzema ugyan belőtte a kipattanót, a játékvezető azonban les miatt érvénytelenítette a találatot.

Három perce kezdődött el a második félidő, amikor Isco igencsak ráijesztett a liverpooliakra, a Lallanáról elé pattanót labdát a felső lécre küldte.

Az 51. percben Karius ritkán látható nagy hibájából gólt kapott az angol csapat. A kapus elcsípte Kroos átadását, majd kidobást akart végrehajtani, de Benzema kitette a bal lábát, amiről a hálóba pattant a labda (1–0).

Mindössze négy percet kellett várni az egyenlítő találatra: jobb oldali szögletet követeően Lovren magasabbra ugrott, mint Ramos, Mané pedig közelről a kapuba továbbított (1–1).

A 62. percben Zidane Isco helyett pályára küldte Gareth Bale-t, aki három perc múlva hatalmas góllal hálálta meg a bizalmat. A walesi játékos a kapunak háttal állva, ollózva talált be (2–1). Korábban senki nem tudott duplázni csereként beállva BEK- vagy BL-fináléban.

Gareth Bale, a Real Madrid játékosa (j) második gólját szerzi a Liverpool ellen a labdarúgó Bajnokok Ligájának döntőjében a kijevi Olimpiai Stadionban 2018. május 26-án. (MTI/EPA/Georgi Licovski)

Élénk maradt az iram, többet birtokolta a labdát a Real Madrid, de mindkét oldalon akadtak nagy helyzetek a folytatásban is.

A 83. percben növelte előnyét a Real Madrid, Karius újabb szarvashibája után ismét Bale volt eredményes. A szélső ezúttal harminc méterről célozta meg a kaput, és bár a lövés nem volt különösebben veszélyes, Karius nem tudta megfogni a labdát, ami a hálóban kötött ki. (3–1).

A 93. percben Ronaldo került az ellenfél kapuja elé, de nem fejezhette be az akciót, mert a pályára szaladt egy szurkoló, akit két biztonsági ember tepert le mellette, ezzel pedig gyakorlatilag véget is ért a találkozó.

Az újabb madridi diadallal Zidane lett az első edző, aki sorozatban három BL-t nyert.