BL: elmaradt a csoda, nem lesz címvédés

A papírformának megfelelően szerdán a Real Madrid és a Schalke 04 jutott a legjobb négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában: a negyeddöntő visszavágóin előbbi a Tottenham Hotpsur otthonában is győzni tudott, míg utóbbi hazai környezetben 2-1-re nyert a címvédő Internazionale ellen. A madridiak a portugál Cristiano Ronaldo találatával diadalmaskodtak Londonban, így kettős győzelemmel, 5-0-ás összesítéssel mentek tovább.

A Schalke az első, idegenbeli mérkőzésen 5-2-es győzelmet aratott, a gelsenkircheni visszavágón pedig a 71. BL-gólját szerző Raúl találatával szereztek vezetést a félidő vége előtt, és döntötték el végleg, hogy – ahogyan a BL történetében még soha – ezúttal sem lesz címvédés.

Az elődöntőben a Real Madrid az ősi rivális FC Barcelonával találkozik majd, míg a Schalke a Manchester Uniteddel néz farkasszemet.

Bajnokok Ligája negyeddöntő, visszavágók: Schalke 04 (német)-Internazionale (olasz) 2-1 (1-0), továbbjutott: a Schalke 04 kettős győzelemmel, 7-3-as összesítéssel.

Tottenham Hotspur (angol)-Real Madrid (spanyol) 0-1 (0-0), továbbjutott: a Real Madrid kettős győzelemmel, 5-0-ás összesítéssel.