Copa América: Brazília is besült a nyitókörben

A címvédő brazil labdarúgó-válogatott hiába dominált Venezuela ellen a dél-amerikai torna első fordulójában, 0-0 lett a találkozó vége.

Alig kezdődött el a mérkőzés, már látszott a két gárda közti különbség, Brazília szépen járatta a labdát és folyamatos nyomás alatt tartotta Venezuelát.

A Selecao mindezek ellenére csak a 27. percben tudott igazán nagy helyzetet kidolgozni, más kérdés, hogy Pato tizenhatoson belülről eleresztett lövésénél csak a keresztléc mentette meg a Vega kapust a bekapott góltól.

Az első felvonás hajrájában még Neymar előtt adódott két ziccer, ám az egyik védő bevetődve, vállal (!) tisztázott a gólvonal előtt, majd a fiatal tehetség lőtt csúnán mellé. A félidő krónikájához tartozik, hogy a 28. percben egy kutya futott a pályára, de nem állt sokat a játék.

Fordulás után már az addig a brazil térfélen csak elvétve járó Venezuela is próbálkozott támadásokat építeni, César Farías fiai azonban továbbra is kevés veszélyt jelentettek Julio Cesar kapujára. A túloldalon Brazília még mindig nem találta a rést a venezuelai védelmen, majd jócskán visszaesett a játék színvonala, leginkább a mezőnyben birkóztak a felek.

Mano Menezes a meccs utolsó negyedórájára már Patót és Robinhót is lekapta a pályáról, valamint a megsérülő Ramirest is cserélni kellett. A folytatásban sem változott az összkép, meddő brazil mezőnyfölényt és kőkemény venezuelai védekezést láthatott a publikum.

Gólnélküli döntetlen lett a meccs vége, így a házigazda, egyben örök rivális Argentína után Brazília is pontveszteséggel indította a Copa América küzdelmeit.

Később aztán így tett Paraguay és Ecuador is, ők sem bírtak egymással, ott is maradt a 0-0.