Csalódást keltő herszoni vendégjáték

Április 1-2-án rendezték meg az előrehozott 11. fordulóját az ukrán női kézilabda-bajnokságnak. A Kárpáti Ungvár Herszonban lépett pályára a helyi Dnyiprjanka vendégeként. A házigazdák a bajnokság utolsóelőtti helyén álltak, így mindenki joggal várta, hogy a kárpátaljai csapat két győzelemmel és 4 bajnoki ponttal a tarsolyában tér majd haza.

Sajnos már az első játéknapon kellemetlen meglepetés érte az ungváriak híveit. Az első félidő 14:10-s hazai vezetéssel zárult. A második félidőben a Kárpáti igyekezett megfordítani az állást, ám erejéből csak 24:24-es döntetlenre futotta. A másnapi visszavágón sem játszott sokkal jobban a megyeszékhelyi alakulat, de a pihenőre így is egygólos vendégelőnnyel tértek a csapatok. A második félidőben, azonban a házigazdák kevesebbet hibáztak és végül 21:20-ra megnyerték az összecsapást. A herszoni kirándulás alkalmával így csak 1 ponttal gazdagodott csapatunk.

A Szpartak Kijev otthonában fogadta a ZDIJA Zaporizzsjét. A forduló előtt azonos pontszámmal álltak a csapatok, ennek megfelelően szoros eredmények születtek. Az első játéknapon 26:24-re a hazai alakulat bizonyult jobbnak, másnap pedig 23:23-s döntetlen lett.

Nem született meglepetés az éllovas Szparta Krivij Rih és a sereghajtó Halicsinka Lviv találkozóján. A Szparta hozta a kötelezőt és két alkalommal 36:24 valamint 34:23 arányban idegenben győzte le a Halicsinkát.

A tabellát a 38 pontos Szparta vezeti a 32 pontos Kárpáti a fordulóban szabadnapos 29 pontos Podatkovij Unyiverszitet előtt, igaz az ungvári csapat 2 mérkőzéssel többet játszott riválisainál.