Drámai ütközés után Hamilton nyert Ausztriában!

Lewis Hamilton nyerte a Forma-1-es Osztrák Nagydíjat, miután a futam utolsó körében összeütközött az addig élen álló csapattárssal, Nico Rosberg. Max Verstappen második, Kimi Räikkönen harmadik lett.

A rajtnál Hamilton megőrizte a vezetést, Hülkenberg azonban két pozíciót is veszített, az első kör végén Hamilton, Button, Räikkönen, Hülkenberg, Rosberg sorrendben haladt a mezőny.

Daniil Kvyat számára hamar véget ért a verseny, ő lett az első kieső, már a 3. körben feladni kényszerült a viadalt műszaki probléma miatt.

Rosberg mindent megtett a felzárkózásért rajtbüntetése után: a futam 6. körében megelőzte Hülkenberget, ezzel feljött a negyedik helyre, és hamarosan követte őt Max Verstappen is.

Räikkönen a 7. körben tudta megelőzni Buttont, és kezdte el üldözni az élen ekkor már közel 3 másodperces előnnyel vezető Hamiltont. Egy körrel később Button mögé Rosberg is megérkezett, és viszonylag könnyedén ment el az angol mellett, és vette át a harmadik helyet. Buttonnak nem volt egyszerű dolga, Rosberg után ugyanis érkezett Verstappen is, és a 2-es kanyar féktávján egy határozott manőverrel beszúrt a McLaren mellé.

Vettelt időközben Daniel Ricciardo kezdte el támadni, Nico Rosberg pedig viszonylag korán érkezett a bokszba, már a 11. körben lecserélte ultralágy abroncsait lágyakra.

Hamilton az ultralágy gumikkal egészen a 21. kör végéig el tudott menni, ekkor váltott lágy abroncsokra, a kerékcsere azonban nem ment simán, a bal hátsó kereket ugyanis csak nehezen tudták feltenni.

A 22. kör végén jött Räikkönen is a bokszba, az ő autóján 2,8 másodperc alatt cseréltek kereket.

A vezetést ekkor Sebastian Vettel vette át, aki ekkor még nem járt kint a bokszban, mögötte azonban Nico Rosberg sorakozott, aki Hamiltonétól eltérő stratégiával próbált harcba szállni az elsőségért.

Vettel azonban a verseny 27. körében jobb hátsó defektet kapott a mezőny elején, autója pedig a célegyenes végén, a pálya közepén állt meg. A baleset miatt be kellett küldeni a biztonsági autót.

A Safety Car a 31. kör végén hagyta el a pályát, a verseny pedig Nico Rosberg, Lewis Hamilton, Max Verstappen, Daniel Ricciardo, Kimi Räikkönen soorrendben folytatódott.

Rosberg és Hamilton kéz a kézben lógtak meg az üldözőbolytól, kettejük között azonban alig 1 másodperc volt a különbség hosszú körökön keresztül.

Hamilton az 54. körben érkezett utolsó kerékcseréjére, 1 körrel később pedig érkezett Rosberg is az élről. A német csapattársa elé jött vissza, a kettejük közti különbség pedig nem sokat változott. Rosberg az utolsó etapot a Pirelli szuperlágy abroncsaival teljesítette, miközben Hamilton autójára a lágy vegyület került fel.

Kimi Räikkönen a verseny 58. körében tudta legyűrni Daniel Ricciardót, és feljött a negyedik pozícióba.

A verseny utolsó körei rendkívül izgalmasra sikeredtek, Lewis Hamilton ugyanis 3 körrel a leintés előtt gyakorlatilag már támadópozícióban volt csapattársa mögött.

A két Mercedes végül a verseny utolsó körében összeütközött, így a versenyt a címvédő Lewis Hamilton nyerte meg. Verstappen bejött másodikként, Kimi Räikkönen pedig harmadikként! A törött első szárnnyal Nico Rosberg a negyedik helyen futott végül be.

Daniel Ricciardo ötödik lett, Jenson Button hatodik, a brit mögött Romain Grosjean újra értékes pontokat szerzett. Carlos Sainzot nyolcadikként intette le a kockás zászló Valtteri Bottast megelőzve.

Az utolsó pontszerző helyen a Manor újonca, Pascal Wehrlein ért célba.

A Forma-1-es bajnokság jövő hétvégén folytatódik a Brit Nagydíjjal.