Egyetlen ukrán csapat sem jutott tovább az EL-ben

Az ukrán labdarúgás szerelmesei nagy bizakodással várták a február 27-ét, ugyanis e napon került sor az Európa-liga tizenhatoddöntőinek visszavágóira. A sorozatban érdekelt négy ukrán gárda közül pedig csak egy csapat vágott hátrányból neki a visszavágónak, így kedvező esetben akár három honi együttes is bekerülhetett volna a nyolcaddöntőkbe.
A játéknapon elsőként a Sahtar lépett pályára, a donyecki gárda a Prágában elért 1:1-es döntetlen után a Donbász Arénában fogadta a Plzent. A mérkőzés elején rögtön magához ragadta az irányítást az ukrán bajnok, ám Mircea Lucescu csapatának támadásaiból hiányzott az átütőerő. A rendkívül taktikusan és fegyelmezetten játszó vendégeknek a félidő derekán alig négy perc leforgása alatt kétszer is sikerült bevennie Pjatov kapuját. Először a 29. minutumban Kolár bombázott egy lecsorgó labdát a donyeckiek kapujába, majd nem sokkal később egy cseh támadás végén Petrzela a tizenhatos vonaláról lőtte ki a hosszú alsót. Meg kell jegyezni, hogy a Sahtar védelme mindkét találatban alaposan benne volt. A hidegzuhanyként jött prágai gólok után magasabb fokozatba kapcsoltak a „bányászok”, de a hazai támadók ezen az estén a nagyobbnál nagyobb helyzetek is kihagyták, pedig a továbbjutáshoz három találatra lett volna szüksége a narancssárga-feketéknek. A donyeckiek azonban csak a 89. percben Luiz Adriano révén tudott eredményes lenni. A brazil támadó egy a balszélről középre adott labdát lőtt az ötösön belülről az üres kapuba. Ez a találat azonban csak a szépítésre volt elegendő, így a végeredmény meglepetésre 2:1-es Plzen győzelem lett.
A Sahtarhoz hasonlóan hazai 1:0-s sikerének köszönhetően szintén továbbjutó pozícióból vágott neki a Tottenham elleni visszavágónak a Dnyipro. A londoni találkozó első félideje az ilyenkor megszokott forgatókönyv szerint zajlott, az első negyedórában a házigazdák nagy elánnal nekiestek a vendégeknek, míg a Dnyipro masszív védekezésével igyekezett megőrizni előnyét. A folytatásban aztán bátrabban kezdett el futballozni Juande Ramos csapata, a dnyipropetrovszkiak a félidő végéhez közeledve egyre többször tűntek fel a hazaiak kapuja előtt. A térfélcserét követően Zozulja tovább növelte a Dnyipro előnyét. A 48. percben Rotany szabadrúgását követően mesterien fejelt az ukrán válogatott csatára Lloris kapujába. A bekapott gól alaposan feltüzelte az addig kissé ötlettelenül játszó angolokat, akik az 55. percben Eriksen szabadrúgásgóljával hamar kiegyenlítették az állást. A 62. percben döntő fordulat következett be a találkozón egy hazai pontrúgásnál Vertonghen lökdöste Zozulját, amire válaszul az lefejelte. A játékvezető ezt a megmozdulást piros lappal jutalmazta, így létszámhátrányba került az ukrán együttes. Ezt követően a „sarkantyúsok” még magasabb fokozatba kapcsoltak és Adebayor duplájával megfordították a találkozót. A togói támadó előbb a 65. percben Eriksen beadását követően passzolt Bojko kapujába, majd négy perc múlva egy felívelést követően fordult le védőjéről és tette meg ugyanezt. Így összesítésben már 3:2 volt a Tottenham javára. A hátralévő percekben mindent egy lapra feltéve megpróbált támadni a Dnyipro, de Lloris eszén sem Konopljankának sem pedig Rotanynak nem sikerült túljárni. A végeredmény 3:1-es hazai győzelem lett.
Az odahaza elért gólnélküli döntetlen után bizakodva utazott Lyonba a Csornomorec. Roman Hrihorcsuk tanítványai a kinti mérkőzés első félidejében is ugyanazt a fegyelmezett és taktikus játékot mutatták be, mint amit egy héttel korábban Odesszában láthattunk tőlük. Ezzel pedig nem tudtak mit kezdeni a házigazdák, így az első 45 perc említésre méltó esemény nélkül telt el. A szünet után kis híján megszerezték a vezetést a „tengerészek”, ám Markus Berger fejese kevéssel a keresztléc felett hagyta el a játékteret. A kimaradt ukrán lehetőség felrázta a Lyont, a francia gárda igyekezett minél nagyobb nyomás alá helyezni ellenfele kapuját. Ennek a nyomásnak az eredményeként a 76. percben aztán létszámhátrányba került a Csornomorec, Zubejko második sárgája után mehetett idő előtt az öltözőbe. Az emberelőnyt hamar gólra váltotta az Olympique, egy gyors kontra végén Lacazette bolondította meg a vendég védőket majd pazar mozdulattal a jobb felsőbe tekert, beállítva ezzel az 1:0-s hazai győzelmet jelentő végeredményt.
A ciprusi összecsapáson elszenvedett 2:0-s vereség után nem sok választani valója a Dinamonak. Az ukrán sztárcsapatnak szinte mindent egy lapra feltéve kellett rohamoznia Valenciában, hogy ledolgozza hátrányát. S bár mezőnyfölényt sikerült kialakítani a kék-fehéreknek, de helyzetekig csak elvétve jutott Oleg Blohin legénysége. A második játékrész elején Eduardo Vargas majdnem megpecsételte a Dinamo sorsár, de a dél-amerikai játékos közelről estében a kapu mellé lőtt. Ukrán részről Miguel Veloso és Hacseridi járt közel a gólszerzéshez, előbbi a kapufát találta el, míg utóbbi egy pontrúgás után pár centivel a kapu mellé lőtt. A hajrában teljesen kitámadott a Dinamo, ám sem nekik, sem pedig az őket lekontrázó valenciaiaknak nem sikerült gól szereznie.