focilabda 003

Elrajtolt a beregszászi járási Téli Kupa

Tizenkét csapat részvételével február 7-én elstartolt a beregszászi járási Téli Kupa. A 2016-os szezon első labdarúgótornáját, akárcsak az előző években, most is azzal a céllal rendezte meg a járási labdarúgó-szövetség, hogy a hosszú téli szünet után könnyebben formába lendülhessenek a beregvidéki együttesek a tavaszi bajnoki rajtra.
A kupa első etapjában két helyszínen, Jánosiban és Beregardóban csoportmérkőzéseket játszanak a csapatok, majd a csoportok első négy helyezettje az egyenes kieséses szakaszban folytatja a küzdelmeket.
Az A zóna első mérkőzésén Nagydobrony és Zápszony legjobbjai csaptak össze. A mérkőzés végül az Ungvári járásból átruccanó dobronyiak 3:1-es sikerét hozta.
A második találkozón már kiegyenlítettebb volt a játék képe, de a téli időszakban alaposan átalakult FC Nagybégány így is könnyedén, 2:0 arányban nyerni tudott Bátyú ellen. A záró mérkőzésen a házigazda FC Jánosi 0:1-es hátrányból felállva Szeles László mesterhármasának is köszönhetően 4:1-re diadalmaskodni tudott a főként fiatalokból álló FC Papi felett.
A másik zóna nyitómérkőzésén a torna bajnoki címére is esélyesnek tartott FC Gát csak nagy nehézségek árán, az utolsó öt percben szerzett két találattal tudta 2:0-ra legyőzni Csetfalvát.
A következő összecsapás még ennél is nagyobb küzdelmet és izgalmat ígért, hiszen az előző idény bajnokának, az FC Badalónak és bronzérmesének, az FC Nagyberegnek a csatáját láthatták a nézők a beregardói stadionban. A találkozó meglepetésre végül az FC Nagybereg 2:0-s diadalával zárult.
A játéknap utolsó találkozóján az FC Zirka és az FC Kígyós csapott össze. Bár a Vérke-parti alakulat végig uralta a meccset, sőt a második játékrészben még emberelőnyben is futballozott, mégsem tudott felülkerekedni ellenfelén, aminek következtében a mérkőzés végül gól nélküli döntetlennel ért véget.