Gecsébe került a bajnoki cím

A beregszászi járási labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában a felső osztályban nem sok babér termett a vendégcsapatoknak, ugyanis a játéknap összes találkozója a hazai együttesek sikerét hozta.

Minden mérkőzésen a papírforma érvényesült, és az esélyesebb csapatok könnyedén győzték le aktuális ellenfeleiket. A bajnoki cím legnagyobb esélyesének tartott Főnix Badalóban 5:1-re verte a Vitalij Azarov vezényelte Alsóremetét, míg a Tisza-partiak legfőbb riválisának tartott nagybégányiak gólzáporos mérkőzésen, 3:0-s első félidő után végül kiütéses 8:0-s győzelmet arattak a sereghajtó FC Bátyú felett. A dobogó harmadik fokáért versengő csapatok közül Som Jánosinál bizonyult jobbnak 2:0 arányban, míg Gut szoros csatában Várit győzte le 2:1-re. A játéknap utolsó összecsapásán Déda odahaza 3:1-re diadalmaskodott az FC Gát felett.

Az ifi csapatok eredményei a fordulóból: FC Déda FC Gát 2:0, FC Nagybégány FC Bátyú 5:0, FC Gut FC Vári 3:1, FC Badaló FC Remete 4:0, FC Som FC Jánosi 2:1.

Az alsó osztályban négy fordulóval a bajnokság vége előtt eldőlt a bajnoki cím, ugyanis a mezőnyből kimagasló FC Gecse Borzsován aratott győzelmének köszönhetően behozhatatlan előnyre tett szert üldözőivel szemben. Az alsó osztály eredményei a 14. fordulóból: FC Kisbégány FC Papi 2:1, FC Borzsova FC Gecse 0:1, FC Szvoboda FC Zápszony 0:3, FC Csoma FC Kigyós 0:2, FC Bene FC Csetfalva 2:0.