Gólszegény szerdai mérkőzések a BL-ben

Folytatta „hagyományát” a Bayern München: a német rekordbajnok ismét győzni tudott Milánóban az Internazionale ellen, Mario Gomez 90. percben szerzett góljával 1–0-ra – a bajorok gólzsákja Júlio César hibáját használta ki. A Bayern visszavágott a 2010-es BL-finálé kudarcáért, és sokkal kedvezőbb helyzetből várhatja a márciusi visszavágót.

Milánóban a Giuseppe Meazzában szerdán telt ház előtt kezdődhetett a két csapat mérkőzése. Az Internél a Bayernt a legutóbbi BL-döntőben elintéző Diego Milito hiányában Samuel Eto’óra várt kulcsszerep – a La Gazzetta dello Sport a mérkőzés előtt fel is szólította a kameruni csatárt, hogy „gondoskodjon” a bajorokról.

Az első helyzet (nem is kicsi) az Inter fiatal középhátvédje, Andrea Ranocchia előtt adódott a 2. percben. Az első veszélyesebb Bayern-akciónál Robben és Ribéry játszott össze, a francia szélső elesett a büntetőterületen belül, de senki sem bántotta – Kassai továbbot is intett. Az első percekben a türelmesen futballozó Bayernnél volt többet a labda, az Inter felpasszolt labdái Eto’o helyett rendre a német védőket találták meg.

Felpörgött a találkozó, egy újabb (szögletre vágódó) Luiz Gustavo-lövés után az Inter vezethetett ellentámadást, Maicon és Eto’o megbolondította a német védelmet, majd Sneijder került ziccerbe, de lövését a kirobbanó Kraft menteni tudta. Nem álltak meg a csapatok: egy jobb oldali Robben-beadás után a holland megtalálta szélsőtársát, a középre húzódó Franck Ribéryt, akinek fejese (ritka jelenet!) a lécről pattant fölé.

A milánói szurkolók türelme elfogyott a 28. percre, jött is a fütty: a Bayern megint a szélen vezetett akciót, Mario Gomez azonban nem a Bundesliga-formáját hozta a beadás után, magasan kapu fölé lőtte a helyzetet. Az Inter is lépett: a Sneijder kezdeményezte összjátékok kétszer is kis híján helyzethez vezettek – a nagyobbik lehetőség Sztankovics előtt adódott, aki elől Badstuber mentett. Jött aztán a ziccer is, Samuel Eto’o fordult be és lőtt kapura, Kraft hatalmas bravúrral kitolta a kameruni lövését!

Már a félidő hosszabbításában megint jött Maicon, aki ezekben a percekben szinte állandóan a támadásokkal volt elfoglalva: betört a tizenhatoson belülre, éles lövése azonban elzúgott – 0–0 az első félidő után.

A második félidő eleje egyértelműen a münchenieké volt. Előbb Thomas Müller, majd Robben előtt adódott helyzet.

Óriási helyzetre óriási helyzet volt a válasz: az 57. percben Eto’o lövését Kraft mentette, de a kipattanóra Esteban Cambiasso teljesen üresen érkezett, viszont fölé is lőtte a ziccert (a Bayern-kapusnak ekkor már nem sok köze volt az eseményekhez). Robben védjegyszerű villanással felelt, jobbról balra cselezett, majd lőtt – nem találta el a kaput.

A lehetőségek mindkét oldalon megritkultak, az ápolási szünetek viszont szaporodtak, Sneijder is fájdalmas arccal maradt lent egy ideig, de ő folytatni tudta.

90. percben aztán megszerezte a vezetést a Bayern, meglehetősen váratlanul: Robben távoli lövése nyomán Júlio César rossz helyre ütötte ki a labdát, Gomez pedig azt tette, amit egész évben: pont jó helyen „lesipuskázott”, és az üres kapuba lőtt – 0–1

A mérkőzés kétségtelenül inkább a Bayern elképzelései szerint alakult addig is, de ez a gól könnyen lehet, hogy betette a kaput a címvédésről szőtt Inter-álmok előtt: egy hiba és egy villanás döntött, a 2010-es győztes milánóiak a kiesés szélére sodródtak.

Gól nélküli döntetlent játszott az angol bajnokság élén álló Manchester United a Marseille ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A két csapat a mezőnyben sem tudott mit kezdeni egymással, alig akadt előttük helyzet.

A mérkőzés két manchesteri lehetőséggel kezdődött, előbb Nani szabadrúgással, majd Rooney próbálkozott, de lövéssel. Negyedóra kellett ahhoz a Marseille-nek, hogy túltegye magát első megilletődöttségén, és kiszabaduljon a nyomás alól. Első támadásait azonban nem tudta végigvinni, Edwin van der Sarhoz legfeljebb egy-két kósza beívelés jutott el. Loic Rémy vezérletével aztán teljesen átvette az irányítást a hazai csapat, rövid passzos játékával egyre több gondot okozott a MU védősorának. A csapatok ezután alaposan bebiztosították középpályássoraikat, nehezen lehetett átjutni rajtuk, így még akkora helyzetek sem alakulhattak ki, mint korábban. Kapura lövés is csak direkt szögletből sikerült a Marseille-nek, Andre Ayew pimasz kísérletét azonban hárította az éber Van der Sar. Az első félidőt a Burkina Fasó-i Charles Kaboré távoli kísérlete zárta le, a labdája magasan fölé szállt.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, a felek túlságosan is óvatosak voltak. Középen szinte lehetetlen volt előretörni, ezért szélről próbálkoztak. Az 55. percben Rooney beívelését elnézte Mandanda, a hosszú oldalon Nani érkezett, de az egykori manchesteri Gabriel Heinze tisztázni tudott.

Ezután ismét a Marseille vette át az irányítást, úgy tíz percig nyomás alatt tartotta a MU kapuját, de hiába lövöldözött, Van der Sart nem dolgoztatta meg. A legközelebb Ayew jutott a gólszerzéshez, Édouard Cissé megpattanó labdáját Brandao és a kapufa között lőtte elé keresztbe a 62. percben.

A hajrára sem pörgött fel a meccs, a passzok pontatlanok maradtak, a párharcban a döntés az Old Trafford-i visszavágóra maradt.

Forrás: nemzetisport