Győzött az Újpest és a Paks, kieső helyen a Loki

A kiesőjelöltek közül az Újpest, a Paks és a Zalaegerszeg is győzni tudott a magyar labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójában. A sereghajtók közül csupán a Debrecennek nem sikerült nyernie. Hat fordulóval a vége előtt biztossá vált a Kaposvári Rákóczi kiesése, a Diósgyőrt kiütő Ferencváros pedig tartja kilencpontos előnyét a Kisvárdát legyűrő MOL Fehérvár előtt.

A forduló nyitómeccsén az esélyesebbnek tűnő és a kiesés ellen harcoló Debreceni VSC fogadta az utolsó helyezett Kaposvári Rákóczi csapatát. A három kárpátaljait foglalkoztató Loki nagy meglepetésre 1:1-es döntetlent játszott a somogyiakkal, akik ezzel kiestek az NB I-ből. Érdekesség, hogy a Kaposvár a megszerzett tizenkét pontjából hetet a debreceniek ellen szerzett, akik lecsúsztak a kiesést jelentő tizenegyedik helyre. A debreceni piros-fehérek kapuját az ungvári Nagy Sándor védte, az izsnyétei Kusnyír Erik a 13. percben csereként lépett pályára, a munkácsi Jurij Habovda pedig szintén végigjátszotta a találkozót. A szerdai kupadöntőt elveszítő Mezőkövesd – szintén nagy meglepetésre – hazai pályán szenvedett kétgólos vereséget a kiesés ellen harcoló Paks ellen. A hazaiaknál a nagyszőlősi Vajda Sándor az 53. percben lépett pályára. A Fradit üldöző fehérváriak ezúttal a Kisvárda kétgólos legyőzésével szerezték meg a három pontot, bár második góljuk erősen lesgyanús volt. A Kisvárda csapatában végig a pályán volt az alsókerepeci Hei Viktor. Új vezetőedzővel az Újpest csapatának is sikerült győznie, mégpedig a friss kupagyőztes Budapest Honvéd ellen. A fővárosi lila-fehérek így jelenleg már nem tartózkodnak a kiesőzónában. A Zalaegerszeg a Bobál-ikrek góljaival gyűjtötte be a három pontot a dobogós helyezésért harcban álló Puskás Akadémia ellen. A forduló zárómérkőzésén a Ferencváros látta vendégül 2725 néző előtt az elmúlt tíz fordulóban kitűnő teljesítményt nyújtó és a szintén éremért küzdő Diósgyőri VTK csapatát. A Fradi sima háromgólos győzelmet aratott a borsodiak ellen, akik bár jobban kezdték a mérkőzést, még sem sikerült kihasználniuk a helyzeteiket. A fővárosi zöld-fehéreknél a munkácsi Igor Haratyin 61 percet töltött a pályán.

A tabellát így továbbra is magabiztosan vezeti a Ferencváros, kilenc ponttal lemaradva követi őket a MOL Fehérvár. A harmadik helyen továbbra is a 45 pontos Mezőkövesd áll, öt ponttal a Puskás Akadémia és a Diósgyőr előtt. A Honvédnak 37 pontja van, a hetedik helyezett Kisvárdának, és a nyolcadik Zalaegerszegnek 34-34 pontja, őket követi az egyaránt 32 pontos Újpest és Paks. A kieső helyeken a 31 pontos Debreceni VSC és a biztos kieső Kaposvár tanyáznak.