Hat magyar arany uszonyosúszásban

A magyar uszonyosúszók hat arany-, két ezüst- és egy bronzérmet szereztek a felnőttek között az olaszországi Lignano Sabbiadoróban rendezett világkupaversenyen.
A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) hétfői tájékoztatása szerint a nyári világjátékokra készülő magyarok uszonyos gyorsúszásban minden győzelmet begyűjtöttek: a többszörös világbajnok és világcsúcstartó Senánszky Petra 50, 100 és 200 méteren, míg a férfiaknál a szintén debreceni Kosina Gergő 100-on és 200-on, a győri Sincki Ádám pedig 50-en ért célba az első helyen.

Mellettük egyéniben még Károlyi Csilla állhatott dobogóra, miután második lett a 200 méteres felszíni úszásban.

A váltóversenyekben a Debreceni Búvárklub női 4×100 méteres felszíni úszásban második, 4×50 méteres uszonyos gyorsúszásban pedig a harmadik helyen zárt.

A július 20. és 30. között Wroclawban sorra kerülő világjátékokra mind a négy magyar egyéni érmes már tavaly kijutott.