Hosszú Katinka első budapesti döntőjében megszerezte 400. világkupa-érmét

Megszerezte 400. egyéni világkupa-érmét Hosszú Katinka, aki a 100 vegyes döntőjében győzött a Duna Arénában rendezett úszó-vk nyitónapján.

A háromszoros olimpiai bajnok a csütörtök délutáni program harmadik döntőjében ugrott medencébe, amelyben ott volt a sportág másik korszakos egyénisége, a Sarah Sjöström is, aki nagyon bekezdett.

A 29 éves magyar klasszis három hosszon át a második helyen úszott a svéd mögött, majd az utolsó 25 méteren hatalmas hajrát kivágva, 57.64-es idővel győzött. A második helyen Sjöström végzett, a dobogó legalsó fokára pedig az amerikai Kathleen Baker állhat fel.

Hosszú Katinka 100 vegyesen aratott győzelmével 269. aranyérmét szerezte a sorozatban, de 76 ezüstje és 55 bronzérme is van egyéniben, így jön ki a 400-as szám.

Egyébként nagyszerűen kezdődtek a csütörtöki éremfutamok, hiszen rögtön az első fináléban rövidpályás világcsúcs született Jianjiahe Wang révén, a kínai 3:53.97-es idejével a női 400 gyors rekordját javította meg.