Idén csak az ezüst jutott a Kárpátink a Szuperligában

Május 17. és 23. között utolsó etapjához érkezett az ukrán női kézilabda Szuperliga. A nehéz körülmények között útjára indított pontvadászat zárófordulójára az elmúlt évek gyakorlatához hasonlóan most is Ungváron került sor. Habár a bajnoki cím megszerzésére elméletileg még három csapatnak volt esélye, de a 6. beutazásos forduló valójában csak az ezüstérem sorsáról volt hivatott dönteni.
Az első játéknapon a címvédő HC Kárpáti az utolsó előtti helyen szerénykedő DJUSZS21-CSZKA csapatát látta vendégül. A főként fiatalokból álló ungvári csapat az első félidőt 26:10-re megnyerve gyakorlatilag félóra alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát. A második játékrészben meglévő előnyüket tovább növelve Borisz Petrovszkij tanítványai végül 47:24-re megnyerték a találkozót, aminek köszönhetően feljöttek a tabella második helyére. Másnap ismét egy fővárosi együttessel, a Brovarival mérte össze tudását megyeszékhelyünk csapata. A kárpátaljai játékosok alaposan bekezdtek a mérkőzés elején, olyan iramot diktáltak, amivel nem tudott mit kezdeni az ellenfél, így a szünetig sikerült 21:3-as előnyre szert tenniük Ezzel lehetőség nyílt arra, hogy a második félórában az utánpótlás játékosai is kipróbálják magukat a felnőtt mezőnyben. A fiatal ungvári lányok pedig nem vallottak szégyent, 15:11-re megnyerték a második félidőt, és ezzel 36:14-re a mérkőzést is. A játéknap legfontosabb eseményeként a Halicsanka a DJUSZS21-CSZKA legyőzésével bebiztosította bajnoki címét.
Május 19-én a REAL személyében már komolyabb feladat várt az ungvári lányokra, ugyanis Borisz Petrovszkij legénységének a negyedik helyért küzdő mikolajiviek ellen kellett pályára lépnie. A mérkőzés elején a vendég mikolajiviek még tudták tartani a lépést a címvédővel, ám az Ung-partiak szép fokozatosan elléptek ellenfelüktől, és a szünetig 15:7-es előnyre tettek szert.
A fordulást követően továbbra is a Kárpáti uralta a játékot, a hazaiak a játék minden elemében felülmúlták a végére már kissé fáradó vendégeket és így 32:15-re győzni tudtak. A szünnapot követően az egykor szebb napokat látott Szpartak volt a Kárpáti vendége. A két gárda összecsapásának első tíz perce kiegyenlített játékot hozott, szinte fej-fej mellett haladtak a csapatok. A szünetig hátralévő időben azonban fokozta az iramot a hazai gárda, amivel nem tudott mit kezdeni a fővárosi alakulat, így a félidő végére már 21:13 volt a házigazdák javára. A második félórában tovább is masszívan védekezett, és gyors lerohanásokból könnyed gólokat szerzett a Kárpáti, amely így 42:25-re diadalmaskodni tudott.
Az utolsó előtti játéknapon az egész forduló legfontosabb találkozója várt az Ung-parti együttesre, hiszen az ezüstéremért folytatott harcban közvetlen riválisával, a Dnyiprjankával csapott össze megyeszékhelyünk csapata. A rangadót a vendég herszoniak kezdték jobban, a Dnyiprjanka a mérkőzés elején 2-3 góllal meglépett a kissé idegesen kezdő Kárpátitól, azonban hála Borisz Petrovszkij időkéréseinek, a címvédő rendezni tudta sorait, és 9:9-nél előbb utolérte, majd a szünetig 19:14-re elhúzott ellenfelétől. A pihenőt követően tovább növelte előnyét a Kárpáti, amely kihasználva az ellenfél védelmének megingásait végül 34:23-ra megnyerte a találkozót, megszerezve ezzel az ezüstérmet. Az utolsó játéknapon a Kárpáti már nem lépett pályára, mivel a zapoizzsjaiak idő előtt hazautaztak.
A bajnokságot száz százalékos teljesítménnyel a Halicsanka nyerte meg a tőle nyolc ponttal lemaradó Kárpáti és a 12 egységgel kevesebbet gyűjtő Dnyiprjanka előtt.