Jól ment az ukránoknak az EL-ben

Az Európa Liga 3 csoportkörében jól teljesítettek az ukrán csapatok. Mindhárom együttes pontot szerzett a fordulóban. Először nézzük a B csoportban érdekelt eddig pont nélküli Vorszklát.

A poltavaiak a belga Standard Liege otthonában léptek pályára és értek el gólnélküli döntetlent, megszerezve első pontjukat a sorozatban, ami azonban még így is csak a csoport utolsó helyéhez elég. A csoportot egyébként, az 5-5 pontos Liege és a Hannover vezeti. Az E csoportban szereplő Dinamo Kijev a török Besiktast látta vendégül. A mérkőzésen végül Harmas 94. percben szerzett góljával hazaiak nyertek, akik ezzel a győzelemmel már 5 pontot gyűjtöttek és feljöttek a második helyre, két ponttal lemaradva az éllovas Stoke mögött. A harmadik ukrán csapat a Metaliszt Harkiv Svédországban a Malmönél vendégeskedett. A harkoviak már a 22. percben hátránybA kerültek, de a csapat nem tört meg és 10 perc elteltével kiegyenlített. Alig 5 perc elteltével, azonban újabb kedvezőtlen esemény történt, emberhátrányba került a tavalyi bronzérmes. Ám úgy tünt ezen a mérkőzésen még ez sem jelentett igazi hátrányt, mivel a hátralevő időben elért 3 ukrán találatnak köszönhetően végül 4:1-re nyert a Metaliszt, aki győzelmével átvette a vezetést a G csoportban, második helyen két ponttal lemaradva AZ Alkmaar áll.