Két magyar érem az úszó Eb nyitónapján

Hosszú Katinka és Bernek Péter révén két éremmel, egy arannyal és egy ezüsttel kezdődött magyar szempontból az úszók rövidpályás Európa-bajnoksága Koppenhágában, ahol több jó teljesítmény mellett kellemetlen meglepetés is született, Cseh László ugyanis lemaradt a döntőről 100 pillangón. Ez történt a szerdai napon.

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú sikeréhez kétség sem férhetett, fölényes rajt-cél győzelmet aratott 400 méter vegyesen. A férjét és edzőjét, Shane Tusupot betegség miatt nélkülöző és hiányoló sportoló 4:24.78 perces idejével egy század híján négy másodperccel előzte meg a második francia Lara Grangeont, míg Kapás Boglárka a hetedik helyen végzett, de ő elsősorban edzésnek fogta fel a vegyest.

Bernek Péternek nem sikerült a címvédés 400 gyorson, a döntőben az orosz Alekszandr Krasznih előzte meg a BVSC versenyzőjét, aki majdnem három másodperccel maradt el egyéni legjobbjától, de így sem elégedetlen, mert a vegyesre koncentrált.

A finálékban érdekelt további magyarok közül a Lobanovszkij Maxim, Gyárfás Bence, Kozma Dominik, Takács Krisztián összeállítású 4×50 méteres gyorsváltó kicsit jobbat várt magától, de 1:25.55 perces eredménnyel végül ötödik lett úgy, hogy 49 századot faragott délelőtt elért országos csúcsán.

Földházi Dávid 1:52.92 perccel végzett 200 méter háton, jócskán elmaradva egyéni csúcsától.

Az elődöntők kellemetlen meglepetése volt magyar szempontból, hogy a rövidpályás Eb-k történetének legeredményesebb úszója, Cseh László nem jutott be a csütörtöki fináléba 100 méter pillangón. A 32 éves sportoló címvédőként csak a 11. helyen zárt 50.87 másodperccel.

Szintén lemaradt a fináléról Sebestyén Dalma, aki 50 méter mellen 30.74 másodperccel a 15. legjobb időt érte el.

Hosszú Katinkának viszont nem okozott gondot az elődöntő az aranyérem megszerzése után sem, ugyanis 100 méter háton – melyben szintén címvédő – 56.88 másodperccel futamgyőztesként, de a második legjobb idővel szerepelhet majd a csütörtöki éremcsatában.

A csütörtöki program ide kattintva elérhető. Az M4 Sport és az m4sport.hu élőben közvetíti a 9:30-kor kezdődő előfutamokat, valamint a 17 órakor rajtoló elődöntőket és döntőket.