Kétgólos hátrányból fordított az AC Milan a Juventus ellen

Az olasz labdarúgó Serie A 31. fordulójának rangadóján az AC Milan 0:2-ről 18 perc alatt fordított 4:2-re a listavezető Juventus ellen a milánói San Siróban. Újabb győzelmükkel a milánóiak előreléptek a tabella ötödik helyére, és harcban vannak az indulást érő helyek egyikéért az Európa Ligán.

A Lazio Lecce elleni veresége nagy lehetőséget nyújtott a listavezető Juventusnak: ha a torinóiak győzni tudnak a San Siróban, tíz ponttal megugranak legközelebbi üldözőjüktől. A jó formába lendült Milan, mely az előző fordulóban a második helyezett Laziot ütötte ki idegenben három góllal, igen kemény diónak ígérkezett a Juventus számára is. A megemlékezéssel (a nemrég elhunyt Ennio Morricone előtt tisztelegtek) és kis késéssel kezdődő első félidő „régimódi olaszos” mérkőzés nagyon kevés helyzetet hozott, gólt viszont nem. Eleinte a nagyobb lehetőségek a vendégek előtt adódtak: Federico Bernardeschi szabadrúgását Gianluigi Donnarumma nem érte el, de a torinói Leonardo Bonucci sem. Ezután Cristiano Ronaldo lövése kerülte el a hosszú sarkot. A másik oldalon inkább csak helyzetecskék jöttek, Zlatan Ibrahimovic két kísérletét is könnyedén hárította Wojciech Szczesny.

A második játékrészt gyönyörű szólógóllal kezdte a Juventus: Adrien Rabiot indult el a jobb szélen, kötényt adott Theo Hernándeznek, majd 17 méterről hatalmas gólt lőtt a Milan kapujának bal felső sarkába. „Virtuálisan” már tízpontos volt a Juventus előnye, és Cristiano Ronaldo tett arról, hogy még közelebb lépjen ehhez a torinói csapat. Az 54. percben Juan Cuadrado ívelt előre, Simon Kjaer és Alessio Romagnoli egyaránt elvétette a labdát, Ronaldo pedig átvette, és a kapu jobb oldalába lőtt, ezzel kétgólosra növelte csapata előnyét. A 62. percben a Milannak sikerült a semmiből szépíteni: egy VAR-segítséggel, kezezésért megítélt büntetőtZlatan Ibrahimovic értékesített. Nem sokkal később újabb milánói gólok következtek: egy szép kombináció után Ibrahimovic passzából Franck Kessié egyenlített a 66. percben, majd rögtön a 67.-ben egy jól alkalmazott előnyszabályt követően a csereként beállt Rafael Leao megugrott a bal szélen, és egy megpattanó lövéssel meglepte Szczesnyt. A házigazda a 80. percben eldöntötte a mérkőzés kimenetelét. Alex Sandro eladta a labdát saját tizenhatosánál, Giacomo Bonaventura megszerezte azt, lövésre készített le, Ante Rebicpedig belőtte a negyedik hazai gólt.

A Juventus előnye így is hét pont maradt az egymás után két vereséget szenvedő Lazio előtt. A harmadik Inter és a negyedik Atalanta már szinte biztos BL-résztvevő, míg az EL-indulásért nagy csata várható az AC Milan, az AS Roma és a Napoli között (a kupagyőztes Napoli bajnoki helyezésétől függetlenül már biztosan indulhat az Európa Ligában).

Az olasz Serie A 31. fordulójában:

AC Milan – Juventus 4:2 (Ibrahimovic 62. – büntetőből, Kessié 66., Leao 67., Rebic 80., ill. Rabiot 47., C. Ronaldo 53.)

Lecce – SS Lazio 2:1 (Babacar 30., Lucioni 47., ill. Caicedo 5.)