Magabiztos Fradi-győzelem a felkészülési meccsen

Nyolc hét elteltével ismét pályára lépett a labdarúgó Európa Ligában csoportkörig menetelő Ferencvárosi TC, az OTP Bank Liga címvédője. A Fradi ötgólos edzőmeccsen ütötte ki a labdarúgó NB I-be ismét feljutó ősi riválisát, az MTK csapatát. Az OTP Bank Liga tabelláját vezető fővárosi zöld-fehérek 4:1 arányban múlták felül az idei Magyar Kupa elődöntősét.

Az argentin Lodico és a szlovák légiós Skvarka góljaival gyorsan kétgólos előnyre tett szert Szerhij Rebrov csapata. A játékrész felénél szépíthetett volna az MTK, előbb Bognár telibe lőtte a kapufát, majd második próbálkozását Dibusz Dénes hárította – olvasható az MTK Budapest honlapján. Később a fővárosi kék-fehérek fiatal játékosa, Gera Dániel is lövéssel próbálkozott, majd Prosser az oldalhálót találta el. Újabb nagy lehetőséget alakított ki az MTK, azonban Civic a gólvonalról mentett. A félidő felét átlépve három perc alatt Boli és Botka is betalált. A ferencvárosi támadás Isaeltől indult, aki Somáliának továbbított, ő pedig Skvarkának passzolt. Skvarka elfektette a kapust, majd az alapvonalról higgadtan passzolt Franck Bolihoz, aki nem hibázott, így 29 perc után már 3:0 volt az állás. Nem sokkal később Boli remek továbbítását Botka Endre váltotta gólra a 31. percben. Ezzel négygólosra növelte a Fradi előnyét – írja az FTC honlapja.

Az MTK támadásainak az 58. percben meglett az eredménye: egy bal oldali szögletet követően Baki fejelt a jobb alsó sarokba. Két perccel később a csereként beálló ferencvárosi portás, Gróf Dávid akadályozta meg az MTK gólhelyzetét. A 72. percben Vass lövését védte Gróf, és a kipattanót követően is nagyot mentett a hazaiak kapusa. A 78. percben Vécsei Bálint és Oleksandr Zubkov remek összjátéka után a csapatkapitány, Lovrencsics Gergő veszélyeztette az MTK kapuját, de újabb gól már nem született a mérkőzésen. A Ferencváros és az MTK zárt kapus edzőmérkőzése 4:1-es végeredménnyel zárult.

Felkészülési mérkőzés, Budapest, Népliget

Ferencvárosi TC – MTK Budapest 4-1 (Lodico 8., Skvarka 10., Boli 29., Botka 31., ill. Baki 58.)

Ferencvárosi TC, I. félidő: Dibusz – Botka, Blazic, Leandro, Civic – Haratin, Somalia – Isael, Skvarka, Lodico – Boli

Ferencvárosi TC, II. félidő: Gróf – Lovrencsics, Otigba, Frimpong, Heister – Sigér, Csonka (Ramadan, 85.) – Zubkov, Vécsei, Tokmac – Sihnevich

MTK Budapest, I. félidő: Varga – Fülöp, Baki, Pintér, Nagy Zs. – Cseke, Palincsár – Gera D., Bognár, Prosser – Lencse

MTK Budapest, II. félidő: Somodi – Katona, Varju, Baki, Deutsch – Kanta, Mezei, Zuigeber – Vass, Bíró, Schön.