Messi lett az Aranycipős, CR a tízben sincs

Az argentin zseni 37-szer volt eredményes, a dobogóra fért még Dost a Sportingból és Aubameyang a Dortmundból.
Véget értek az európai labdarúgó bajnokságok, ennek megfelelően minden pontvadászatban meglettek a gólkirályok. Így pedig nem nehéz kiszámolni, ki nyerte az Aranycipőt, ami a legeredményesebb Európában játszó játékosnak jár.

A szabályok szerint a legerősebb bajnokságokban szereplő játékosok góljait kettes szorzóval, míg a gyengébb pontvadászatból érkezőkét 1.5-szeres, a leggyengébből jövőkét pedig simán egyes szorzóval számolják.

Ennek megfelelően a 37 gólig – ezáltal 74 pontig – jutó Lionel Messi lett idén az első, összesen negyedik alkalommal bezsebelve a legeredményesebb játékosnak járó elismerést. A második helyre a Sporting holland klasszisa Bas Dost végzett 34 góllal, azaz 68 ponttal.

A képzeletbeli dobogó harmadik fokára a dortmundi Aubameyang állhatott fel 31 góljának köszönhetően, és tőle mindössze egy góllal maradt le a szintén a Bundesligában remeklő bayernes Lewandowski.

Őt holtversenyben a Tottenhamben remeklő Harry Kane és a Roma bosnyákja, Edin Dzeko követi egyaránt 29-29 góllal. A hetedik helyen is holtverseny van, Dries Mertens a Napoliból és Luis Suárez a Barcelonából egyaránt 28-28 gólt szerzett.

A verseny „nagy vesztese” Edinson Cavani, aki 35 gólt szerzett a PSG-ben, de mivel a francia bajnokság csak 1.5-ös szorzóval bír, így csak a kilencedik lett, hiába lőtte a második legtöbb gólt. A tizedik helyre Andrea Belotti, a Torino támadója került. Érdekesség, hogy a spanyol bajnokságot és Bajnokok Ligáját megnyerő Real Madridból senki nincs ott az első tízben.