tenisz kellekek

Női tenisz-világranglista – Ostapenko 35 helyet javított, Babos egyet rontott

Babos Tímea egy helyet rontott, így a 36. helyen áll a női teniszezők világranglistáján, amelyen a francia nyílt bajnokság győztese, a lett Jelena Ostapenko 35 pozíciót javított.

A rangsort továbbra is a német Angelique Kerber vezeti, aki az év második Grand Slam-viadalán, a Roland Garroson már az első fordulóban kiesett. Ostapenko legutóbb, két héttel ezelőtt még csak a 47. volt, onnan lépett előre a 12. helyre, ami pályafutása eddigi legjobbja. Döntőbeli ellenfele, a román Simona Halep kettőt javítva a második.
A spanyol Garbine Muguruza – aki címvédőként idén a nyolcaddöntőben búcsúzott Párizsban – tíz helyet visszaesett, így most a tizenötödik.
Babos Tímea a hazai közönség előtt szereplő Alize Cornet-val szemben az első fordulóban esett ki a francia fővárosban.
Gálfi Dalma – aki a múlt héten elődöntős volt a marseille-i ITF-tornán – 18 helyet javított, ezzel a 136.

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):