Papírforma eredmények a 23. fordulóban

23. fordulójánál tart az elsőosztályú ukrán labdarúgó bajnokság. Április 1-én rendezték a forduló nyitótalálkozóját, ahol Mariupol Illicsivetsz vendégeként lépett pályára a Sahtar Donyeck.

A donyecki csapat számára a bajnoki tabella hátsó régiójában tanyázó hazai csapat legyőzése nem okozott különösebb nehézséget. Már a 19. percben Srna révén megszerezte a vezetést a Sahtar, amit aztán az 53. percben Luiz Adriano meg is duplázott. Az 57. percben váratlanul Budkovszki révén szépítettek a házigazdák. A kétgólos különbséget végül Costa állította vissza. A 3:1-s győzelmével a Sahtar kedvező előjellel várhatja az április 6-ai a könnyűnek cseppet sem ígérkező barcelonai Bajnokok ligája negyeddöntőt.

A rivális Dinamo Kijev fővárosi otthonában fogadta a Krivbasz Krivij Rihet. Ezen a mérkőzésen is beigazolódott a papírforma. Jarmolenko 18, Eremenko 35 illetve Gusev 83. percben szerzett találatával 3:0-ra nyert a Dinamo és készülhet a Braga elleni április 7-ei idegenbeli Európa liga negyeddöntőre.

A 3. helyezett Metaliszt Harkiv 3:0 arányban múlta fölül az utolsó helyezet Metalurg Zaporizsja csapatát. A kisebbik donyecki csapat izgalmas és fordulatos mérkőzésen győzte le a 4. helyen álló Dnyipro Dnyipropetrovszkot. A vendégek 1:0 illetve 2:1 arányban is vezettek már, ám a Metalurg végül 3:2-re megnyerte az összecsapást. Javította előző fordulóbeli botlását a Karpati Lviv. A Karpatinak a Voliny Luck otthonából sikerült elhozni a 3 bajnoki pontot sima 3:0-s győzelmének köszönhetően. A Tavrija Szimferopol és a Zorja Lugánszk találkozója volt az egyetlen a játéknapon, amikor is érintetlenek maradtak a hálók. A fővárosi rangadón is kénytelenek voltak megosztozni a pontokon a csapatok. A házigazda Obolony szerzett vezetést a 60. percben, ám a hosszabbítás első percében sikerült egyenlítenie az Arszenalnak. Az utolsóelőtti Szevasztopol súlyos 4:0-s vereséget szenvedett a Vorszkla Poltava otthonában.

A táblázat első felében nem történtek változások, így bajnokságot továbbra is a 61 pontos Sahtar Donyeck vezeti 12 pont előnnyel a Dinamo Kijev és a 44 pontos Metaliszt Harkiv előtt.

A góllövőlista első három helyén nem történt változás.