Reménykeltő EL szereplés

Július 19-én rendezték Az Európa Liga 2. selejtezőkörét. Ebben a fordulóban két magyar és egy ukrán csapat volt érdekelt. Az előző kört két győzelemmel abszolváló Budapest Honvéd az új orosz sztárcsapattal, az euró milliókból összevásárolt Anzsi Mahacskalával került szembe. Az oroszországi találkozótól sokan féltették a főként fiatalokból álló Honvédot, mondván a nemzetközi szinten rutintalan fővárosi együttes akár egy méretes vereségbe is belefuthat. S az első félidőt elnézve majdnem beigazolódott a félelem, hisz kezdő sípszó után rögtön magához ragadta a kezdeményezést az Anzsi, amely elsősorban Samuel Eto’o vezényletével sorra vezette a támadásokat. A 22. percben aztán már az előny is a dagesztáni együttesnél volt Jucileihoz lapos lövésébe beleért Ignjatovics,amivel szemben Kemenes tehetetlen volt. A gól után sem állt le a hazai csapat, 4-5 nagy gólhelyzetet alakítottak ki a szünetig. Magyar részről Tchami kapufán csattanó lövése okozott riadalmat a hazai szurkolók körében. A fordulást követően nagyot változott a játék képe, az Anzsi játéka leült, mintha a játékosok megelégedtek volna az 1:0-s sikerrel. A Honvéd a 70. perctől kezdett el bátrabban játszani, aminek eredményeként először Délczeg, majd később Tchami egyenlíthetett volna. Az állás azonban nem változott, így a budapestiek reménykeltő 0:1-es hátrányból várják a visszavágót. A másik magyar együttes Videoton sem volt sokkal könnyebb helyzetben, ugyanis az előző szezonban, a szlovák bajnokságban hazai pályán veretlen Slovan Bratislava otthonában kellett helyt állnia. Az első negyedóra tapogatózó játéka után sajnos a házigazdák szerezték meg a vezetést. Egy jobb oldalról érkező beadást lőtt kapura Sebo, akinek lövése Caneira lábán megpattanva a fehérvári kapuban kötött ki. Nem kellett sokat várni azonban a magyar együttes válaszára. Filipe Oliveira Sándor Györgytől kapott remek labdát, majd 12 méterről a kapuba emelt. A második játékrészben továbbra is egyenlő erők küzdelmét láthatták a kilátogató nézők, gólhelyzetig azonban csak ritkán jutottak el a csapatok. A végeredmény, így 1:1 lett, ami fehérvári szempontból biztatónak mondható a visszavágó előtt.
Az egyetlen ukrán csapatként pályára lépő Metalurg Donyeck semmit sem bízott a véletlenre, már hazai pályán eldöntötte a továbbjutást montenegrói ellenfelével szemben. Az előző szezonban az Ukrán Kupa döntőéig jutó alakulat az első félidőben kétszer a másodikban, pedig ötször talált be ellenfele kapujában, így a forduló legnagyobb arányú győzelmével 7:0-ra kiütötte a Cselik Niksicset.