Sikeres ukrán szereplés az Európa Ligában

Szeptember 20-án elrajtolt az Európa Liga csoportköre. A sorozatban érdekelt két ukrán csapat közül az F jelű négyesbe sorsolt Dnyipro hazai pályán fogadta a holland bajnokság egyik élcsapatát, a PSV Eindhovent. Az összecsapás első 15-20 perce minimális hazai fölényt hozott. A Dnyipro játékosai közül Konopljanka és Matheus volt a legveszélyesebb, mindketten távoli lövésekből próbáltak meg betalálni az ellenfél kapujába. A félidő derekától kezdve fokozatosan kiegyenlítődött a játék, a vendégek egyre többet birtokolták a labdát, bár igaz, hogy azt leginkább csak saját védővonalukban járatták a hollandok. A játékrész hajrájában Advokat tanítványai kerültek fölénybe, de igazán komoly gólveszélyt nem tudtak teremteni a hazai kapunál, egyedül Mertens átlövési kísérlete volt az, ami kicsit felborzolta az ukrán szurkolók kedélyét. A fordulást követően nem kellett sokat várni a gólra. Alig öt perc elteltével a vendégek hatalmas védelmi hibáját kihasználva megszerezte a vezetést a Dnyipro. Lastuvka kirúgását követően Matheus fejelte a labdát az egymásra váró Waterman és az eindhoveni védők között a hálóba. A bekapott gól kissé megfogta a hollandokat, amit gyorsan ki is használtak a házigazdák. A jobb szélen Giuliano szerzett labdát, amit élesen középre lőtt, a labdába a menteni igyekvő Hutchinson ért bele, de vesztére tisztázás helyett azt saját kapujába juttatta. A kétgólos előny birtokában átengedte a területet az ellenfélnek a dnyipropetrovszki gárda, és megpróbált gyors kontrákból újabb gólokat szerezni. A PSV támadójátéka inkább csak a labdatartásban nyilvánult meg. S bár az utolsó negyedórában Lens és Toivonen is közel járt a gólszerzéshez, az eredmény már nem változott, így a Dnyipro 2:0-ra nyerte a találkozót. A csoport másik mérkőzésén a Napoli saját közönsége előtt Vargas mesterhármasának is köszönhetően 4:0-ra kiütötte a svéd AIK-át.
Szintén nehéz mérkőzés várt a Metallisztra is. Az ukrán bajnoki bronzérmes a K csoport favoritjának számító Bayer Leverkusen otthonában lépett pályára. A találkozó első percei heves hazai rohamokkal kezdődtek, ám a harkovi védelem állta a sarat. Majd szép lassan sikerült az ukrán csapatnak kijönni a szorításból, és áthelyezni a játékot a középpályára. Ebben az időszakban mindkét alakulat inkább az ellenfél támadásainak rombolásával volt elfoglalva, mintsem azzal, hogy gólt szerezzen. A szünetet megelőző tíz perc aztán újra a hazaiakról szólt. A bajorok részéről Hosogai, Kießling valamint Renato Augusto is megszerezhette volna a vezetést, ám a helyzetek sorra kimaradtak. A térfélcsere után ismét nagy vehemenciával rohamozott a hazai gárda, azonban gólt most sem sikerült szerezniük. A Metalliszt igyekezett megtartani a labdát, így csökkentve a kapujára nehezedő nyomást. Az utolsó 20 percre aztán már ez sem sikerült, a „gyógyszergyáriak” teljesen kapuja elé szögezték a harkoviakat, akik hősiesen védekeztek. Az ukrán csapatból mindenképpen ki kell emelni Horjainov kapus teljesítményét, akinek végül is oroszlánrésze volt abban, hogy csapata igen értékes gólnélküli döntetlent érjen el Németországban.