Spanyolok nélkül rendezik a BL – döntőt

A Bajnokok Ligája negyeddöntőiben érdekelt két spanyol sztárcsapat közül kedd este az FC Barcelona lépett pályára. A katalán együttes hazai pályán próbálta meg ledolgozni a Londonban összeszedett 0:1-es hátrányát. Ennek megfelelően mindössze csak 10 percnek kellett eltelnie a találkozóból ahhoz, hogy a spanyolok saját kapujuk elő szorítsák be a Chelseat. Az első igazán veszélyes helyzet Fabregas sarkazása után alakult ki. A társtól visszakapott labdát Messi tíz méterről lőtte kapura, de Cech hárítani tudott. Ezután Fabregas lőtt az oldalhálóba, majd Mascherano tizenhatoson kívüli lövése ment a kapu fölé, míg a másik oldalon Drogba nyert meg egy párharcot, ami után éles szögből tüzelt a kapu mellé. A 35. percben a hazai közönség nagy örömére megszületett a találkozó első gólja. Egy baloldalra kitett labdával Cuenca ment el az alapvonalig, majd ügyesen középre passzolt . Átadása lábak között a második hullámban érkező Busquetset találta meg, aki hat méterről, ballal az üres kapuba lőtt. A bekapott góltól megzavarodott az angol alakulat, a csapatkapitány Terry a mezőnyben, hátulról beletérdelt a labda nélkül álló Sánchezbe. Jutalma pedig nem is lehetet más, mint piros lap. A 10 főre fogyatkozó londoniak ezzel igencsak nehéz helyzetbe kerültek, hiszen a vérszemet kapó Barcelona ellen kellett volna még egy órát megúszni kapott gól nélkül. Ez azonban nem jött össze nekik, egy saját térfélen eladott labdával Messi ugratta ki remek ütemben a baloldalon Iniestát, aki a hazaiak második gólját is. Ezzel már összetettben továbbjutásra állt a Barcelona. Ekkor sokan féltették a Chelseat, ugyanis Di Matteo csapata akár komoly verésbe is belefuthatott volna. Azonban, a félidő utolsó percében szépítettek az angolok. A kicsit fejetlenül kitámadó Barcelona védelem hibáját kihasználva Lampard ugratta ki Ramirest, aki futtából átemelte a labdát a kifutó Valdés fölött. A fordulást követően Fabregas harcolt ki büntetőt. Az ítéletet Messi hajtotta végre, ám tőle szokatlan módon a keresztlécre vágta a labdát. A kimaradt tizenegyes után, ugyan továbbra is támadásban maradtak a gránátvörös-kéke, de támadásaikból hiányzott az átütőerő. Sőt a hátrányban lévő vendégek tudtak egalizálni a hosszabbítás első percében, amikor is a félpályáról induló Torres egy az egyben vezette a labdát a hazaiak kapusár. A spanyol támadó, hidegvérrel kicselezte Valdést és az üres kapuba gurított, bebiztosítva ezzel csapata továbbjutását. A döntőbe, így a Chelsea jutott, az elmúlt két évben szinte mindent megnyerő Barcelona pedig könnyen lehet, hogy az idén trófea nélkül marad.

A másik elődöntőben hasonlóan az előzőhöz a szintén egy spanyol sztárcsapat, a Real Madrid igyekezett hazai pályán kiharcolni a továbbjutást. Az első mérkőzésen ugyanis királyi gárda 1:2-es vereséget szenvedett Münchenben. A mérkőzést ennek a házigazdák kezdték nagy elánnal, aminek köszönhetően a 6. percben már ék is álltak továbbjutásra. Alaba kézzel ért bele a labdába a tizenhatoson belül, amiért Kassai Viktor tizenegyest ítélt. A büntetőt Ronaldo értékesítette. A bekapott gól ellenére nem tört össze a bajor alakulat, sőt nagy elánnal kezdték meg rohamozni az ellenfél kapuját. Robben és Ribéry is egyenlíthetett volna, de ahogy az lenni szokott a kihagyott helyzetek után az ellenfél ért el újabb találatot. A 14. percben Ronaldűt Özil ugratta ki remek ütemben, a portugál támadó pedig nem hibázott és a labdát a jobb alsóba gurította. A 0:2 ellenére továbbra is támadott a Bayern. Az egyik támadásnál Gomezt tarolta le Pepe, amiért, persze itt is járt a büntető. Ezt Robben értékesítette, 2:1-re alakítva ezzel az állást. A félidő hátralévő részében Gomez és Robben is egyenlíthetett volna, de Casillason nem tudtak kifogni. A fordulás után követően rögtön egy nagy helyzete adódott a németeknek Gomez közelről fejelt a hosszú sarok mellé. A kihagyott helyezettől, mindkét együttes megijedt, mintha csak arra ügyeltek volna a felek, hogy ne kapjanak gólt. Senki sem szerette volna elveszíteni a továbbjutást. A feszültségnek köszönhetően inkább csak a szabálytalanságok, mintsem a helyzetek voltak jellemzőek a játékra ebben a szakaszban. Öt perccel a lefújás előtt Robben helyzetbe hozta Gomezt, de a bajorok gólzsákja elügyetlenkedte a lehetőséget, így következhetett a ráadás. A túlórában nem történt sok említésre méltó, inkább a második félidőhöz hasonló játék folyt a pályán, tehát a döntés a tizenegyesekre maradt. Ebben pedig a Ronaldo, Kaka és Sergio Ramos is hibázott hazai oldalról, míg az ellenfél részéről, csak Kroos és Lahm célzott rosszul, aminek köszönhetően a Bayern 3:1-re megnyerte a büntetőpárbajt és ezzel kiharcolta a továbbjutást is.

A bajoroknak így sikerült a bravúr, saját stadionjukban játszanak BL döntőt.