Ukrán pontszerzés Torinóban, a végén hengerelt a Chelsea

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában az ukrán Sahtar Doneck döntetlent játszott Torinóban az olasz Juventus vendégeként, míg az angol Chelsea a hajrában megszórta dán ellenfelét, a Nordsjaellandot. A Sahtar és a Chelsea 4–4 ponttal áll a tabella élén, a Juventus másodszor játszott döntetlent, a Nordsjaelland másodszor kapott ki.

JUVENTUS–SAHTAR DONECK
Az olasz bajnokságot kiválóan kezdő, a Chelsea otthonában a BL nyitó körében kétgólos hátrányból felálló Juventus az ugyancsak jó formában levő Sahtar Donencket fogadta. Az ukránok nem illetődtek meg, és a meccs kezdetén fölénybe kerültek.
Már a 6. percben jöhetett volna a hidegzuhany, ha Henrik Mkitarjan pontosabban tudja eltalálni a labdát Buffon kapujának közelében. Majd az első negyedóra végén Willian tűnt el gyanús körülmények között a tizenhatoson belül, de Nijhuis sípja néma maradt. Az igazsághoz tartozik, hogy Alessandro Matri sem járt messze a vezető gól megszerzésétől. Az első negyedórát követően hiába éledezett a Juventus, a 23. percben a három védő között cselezgető Williantől kapott labdát Alex Teixeira kíméletlenül vágta a felső léc alá (0–1).
Sokáig nem örülhetett a gólnak a Doneck, Andrea Pirlo jobb oldali lapos szöglete után a középen egyedül hagyott Leonardo Bonucci kapásból kilőtte a bal felsőt (1–1).
Kiegyenlítettebbé vált a játék képe, bár a Sahtar 65 százalékban birtokolta a labdát az első félidőben, de a szünet előtt mégis Bonucci duplázhatott volna, a változatosság kedvéért ismét egy szöglet után, de Andrij Pjatov lábbal hárított.
A folytatásban feljebb tolta védekezését a Juventus, és átvette a kezdeményezést, az ukránok azonban veszélyes kontrákat vezettek, Mkitarjan és Willian sok gondot okozott a hazaiaknak. A Juve próbált elöl frissíteni, ennek szellemében Fabio Quagliarella és Sebastian Giovinco érkezett.
Mindkét csapat nagy erőket mozgatott meg a döntő gól megszerzéséért, de újabb találat már nem esett. A hosszabbítás utolsó percében pedig még Willian lőtte szét a felső lécet, bizonyítva, hogy a Sahtarral igenis számolni kell a csoportban.
A Juventus sorozatban nyolcadik európai kupameccsén játszott döntetlent, megdöntve a Rangers rekordját.

NORDSJAELLAND–CHELSEA
Jól kezdett a Chelsea, Moses már a 4. percben a kapufát tesztelte. A házigazdák fertályóra múltán tértek magukhoz, és pár lesállás után már helyzetig is eljutottak. Az angoloknak igazából helyzet sem kellett aztán a vezető gólhoz. A 33. percben Fernando Torres volt erőszakosan szemfüles, és a hazai térfél közepén határozottan szerelte a labdát birtokló norvég védőt. A balösszekötő helyén megiramodott a tizenhatos felé, majd középre, az érkező Frank Lampard elé játszott. A csapatkapitány üres területre tolta tovább jobbra a labdát, ahol nagy lendülettel érkezett Juan Mata, aki bal belsővel nagyon rutinosan helyezett a kifutó Jesper Hansen mellett a kapu jobb oldalába (0–1).
Lépéskényszerbe került a hátrányban futballozó dán együttes, de csak helyzetekig és kapufáig jutott, csakúgy, mint Torres révén a Chelsea. Hiába dolgozott érte sokat, csak nem tudott érvényt szerezni egyenlítései törekvésének a Nordsjaelland, így az idő múlásával igazából a kapujuk ártatlanságát, valamint a minimális előnyüket gondosan őrző angolok forgatókönyve szerint alakultak a történések. Főként a hajrá, amikor három perc alatt sikerült bebiztosítaniuk az idegenbeli győzelmet.
A 79. percben David Luiz szabadrúgásból (0–2), majd a 82. percben ismét a spanyol Mata volt eredményes (0–3), utóbbi ziccerig vitt csiki-csukit fejezett be. A végére teljesen szétesett a minden reményét elvesztő dán együttes, így Ramires egy bal oldali beadást követően az üres kapu elé érkezve a 89. percben tovább növelte a vendégek előnyét, egyben beállította a végeredményt (0–4).
A Chelsea továbbra is veretlen, és 4 ponttal várja a folytatást, a Nordsjaelland másodszor kapott ki.
Forrás: nemzetisport.hu