Váratlan Sahtar-vereség a fővárosban

Az ukrán első osztályú labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának nyitómérkőzésén az utolsó előtti helyezett Hoverla a Csornomorecet látta vendégül. Ez a két gárda pár évvel ezelőtt még a másodosztályban vetélkedett, most azonban már az élvonalban mérték össze tudásukat a felek. Az idei bajnokság első fordulójában Odesszában már találkozott egymással a két csapat, akkor egy emlékezetes mérkőzésen 0:3-as első félidő után végül 3:2-re nyert a hazai csapat. Ha a tabellára tekintünk, akkor a párharc esélyese mindenképpen az előkelő ötödik helyen álló vendég alakulat, így nem csoda, hogy a mérkőzés odesszai rohamokkal kezdődött. Az idő elteltével kezdtek szép lassan bemelegedni a Hoverla játékosai is. A 14. percben könnyedén megszerezhette volna a vezetést is a kárpátaljai csapat. Truhin kapáslövését kellett a vendég bekknek blokkolnia gólvonal előtt. Négy perc elteltével egy szabadrúgást követően Todorov fejese talált utat a Csornomorec kapujába, a dolog szépséghibája azonban, hogy a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. Ezután a játék áttevődött a középpályára, majd az első félóra elteltével a magabiztosabbnak tűnő házigazdák ismét gólhelyzeteket alakítottak ki az ellenfél kapuja előtt. Előbb Szitnik lövése, majd Le Tallec keresztlécen csattanó bombája borzolta a kedélyeket. A félidő hajrájában sok volt a szabálytalanság, viszont annál kevesebb a gólszerzési lehetőség. A pihenőt követően az ungvári együttes szélről beívelt labdákkal igyekezett megtalálni Le Tallec-et, ám ezeket a próbálkozásokat a Csornomorec védői semlegesíteni tudták. Az 57. percben váratlanul a csereként beállt Jordi López révén megszerezték a vezetést a hazaiak. Egy szabadrúgást követően a kapujából rosszul kimozduló Bezotosznyijt megelőzve fejelt az üres kapuba a spanyol középpályás. Az előny birtokában teljesen átengedte a területet az ellenfélnek a Hoverla gyors kontráiban bízva. Ám ez, mint később kiderült, hibás taktikai húzás volt, a kontrák helyett egyre csak odesszai támadásokat láthatott a közönség. A 72. percben egy ungvári támadás során López adta el a labdát. Az ellentámadásból pedig Bákáj ívelése után a hosszú saroknál érkező Politilo egyenlített. A bekapott gól után támadásba lendült Olekszandr Szevidov csapata, ám egy Le Tallec helyzettől eltekintve nem tudtak veszélyt teremteni a vendégek kapujánál. Az utolsó percekben ismét csak a szabálytalanságok kerültek előtérbe, így maradt az 1:1-es döntetlen. Az ungvári gárda megint egy győzelmet engedett ki a kezéből.
A fordulóban két Donyeck-Kijev párharcot rendeztek, az egyiken a fővárosban lépett pályára a hazai és a nemzetközi porondon is kimagaslóan teljesítő Sahtar. Mircea Lucescu tanítványai a veterán Sackij 34. percben szerzett találatával már az első félidőben hátrányba kerültek az Arszenál ellen. A listavezető helyzetét tovább nehezítette, hogy a fordulást követően Rakitszkijt kiállította a játékvezető. Az „ágyúsok” így sikeresen meg tudták tartani előnyüket, sőt az utolsó percekben a kitámadó Sahtar kapujába Kobakhidze is betalált, beállítva a 2:0-s hazai győzelmet.
A játéknap másik Donyeck-Kijev összecsapásán is meglepetés született. A Metallurg Velizar 71. percben szerzett találatával 1:0-ra legyőzte az utóbbi időben csak vergődő Dinamót. Az élcsapatok közül a Dnyipro nagy nehezen az utolsó negyedórában fordítva tudott 2:1-re győzni a Tavrija vendégeként, míg a Metaliszt Cristaldo duplájával könnyedén verte 2:0-ra idegenben az Illicsivecet. A hétvégén a legtöbb gólt Krivij Rihben láthatták a drukkerek, itt a hazaiak kedvencei 3:2-re verték a Vorszklát. Szintén hazai pályán tudott nyerni a kieső zóna elől menekülő Kárpáti. A lembergiek a középmezőnybe tartozó Volinynál bizonyultak jobbnak 2:0 arányban. A sereghajtó Metallurg hosszú idő után ismét pontot szerzett, a zaporizzsjaiak a Zorjával játszottak gólnélküli döntetlent.
A bajnokságot továbbra is meggyőző 9 pontos előnnyel vezeti a 45 pontos Sahtar a Dnyipro előtt, míg a Dinamo 31 egységgel a harmadik.