Vereséggel kezdte a BL-t a Dinamó

Szeptember 13-14. között rendezték meg a Bajnokok Ligája 2016–2017-es kiírásának első csoportkörét. A keddi játéknapon a sorozatban – egyetlen ukrán együttesként – érdekelt Dinamo Kijev hazai pályán fogadta a Napoli csapatát. A találkozón alaposan bekezdtek a hazaiak, akiktől Szidorcsuk volt veszélyes. A kijeviek játékosa az első perc vége előtt próbálta meg a felezőkörből átemelni a kapujából kissé kinn álló Pepe Reinát, akinek csak bravúrral sikerült a játékszert a kapu fölé paskolnia. A folytatásban aztán magához ragadta az irányítást az olasz együttes, ám komolyabb gólhelyzetet nem tudtak kialakítani a taljánok. A Napoli mezőnyfölénye ellenére, a 26. percben mégis a Dinamo szerezte meg a vezetést: Jarmolenko jobb oldali beadását követően a hosszú oldalon Ciganon fejelte vissza a labdát, amit aztán Harmas pazar mozdulattal a hálóba rúgott. A vezető találatnak azonban nem sokáig örülhettek a Dinamo hívei, hiszen tíz perc elteltével Milik kiegyenlítette az állást. Egy bal szélről érkező beadásra tétován mozdult ki Sovkovszkij, amit kihasznált a lengyel támadó, és az ukrán kapus fölött a hálóba fejelt. Ezzel azonban nem ért végett a Sovkovszkij vesszőfutása, az első játékrész ráadásának második percében ugyanis megfordította a mérkőzést a Napoli. Egy jobb szélről középre ívelt labdát Mertens fejelt át Sovkovszkij felett, ám a gólvonalról Hacseridi kistukkolta a játékszert, az azonban Milik elé került, aki egy méterről a kapuba juttatta.

A második félidőben átvette a mérkőzés irányítását a Dinamo, de az újabb gól megszerzéséhez mégis a vendégek álltak közelebb. A 62. percben Mertens lövése találta el a kapufát. Alig öt perc elteltével szinte teljesen elszálltak Jarmolenkóék pontszerzési esélyei, ugyanis az egész mérkőzésen agilisan játszó Szidorcsuk megkapta második sárgáját is, így tíz főre fogyatkozott a Rebrov-csapat.

A B csoport másik mérkőzésén a Benfica 1:1-es döntetlent ért el a Besiktas ellen. A BL-ben érdekelt egyetlen magyar játékos Nikolics Nemanja együttese, a Legia Warszawa odahaza kiütéses 6:0-s vereséget szenvedett a Borussia Dortmund gárdájától.