Visszaszerezte bajnoki címét Badaló

Utolsó fordulójához érkezett október első hétvégéjén a beregszászi járási labdarúgó- bajnokság.

A kiélezett csatát hozó felső osztályban az utolsó percig nyílt volt a bajnokság, hiszen a tabella első helyén álló FC Badalót és a második helyezett FC Nagybégányt 17 játéknap után is csak egyetlen pont választotta el egymástól. Papíron a hétvégén egyik gárda sem mehetett biztosra, hiszen a Főnixnek Guton, míg Nagybégánynak odahaza Som ellen kellett győznie. Ez utóbbi találkozón botránytól lehetett tartani, hiszen nyáron Somban a két csapat és azok szurkolótáborai sem kímélték egymást. Sajnos a félelem beigazolódott. Az FC Som ugyanis mindössze nyolc játékossal állt ki a találkozóra. Sőt nyolc perccel a kezdő sípszó után „lesérült” egy vendégjátékos, ami miatt az összecsapás játékvezetője kénytelen volt lefújni a találkozót. A bégányiaknak azonban még ez a kevés idő is elég volt ahhoz, hogy kétszer bevegyék a vendégek kapuját. A párhuzamosan zajló mérkőzésen nagy nyomás nehezedett a Főnixre, hiszen a Tisza-partiaknak a bégányi győzelem tudatában kellett nyerniük Guton. Ezt a feladatot az FC Badaló könnyedén megoldotta, és 3:0-ra legyőzte vendéglátóját visszahódítva ezzel a bajnoki címet. Szintén idegenben nyert az FC Remete és az FC Jánosi. Előbbi Bátyút verte 3:0-ra, míg utóbbi Gátnál bizonyult jobbnak, s győzött 3:2-re. Az utolsó találkozón a papírformának megfelelően Déda odahaza magabiztos 5:0-s győzelmet aratott Vári legjobbjai felett.
Az ifi csapatok eredménye a fordulóból: FC Déda – FC Vári 4:0, FC Bátyú – FC Remete 1:1, FC Gát – FC Jánosi 1:0, FC Nagybégány – FC Som 6:1, FC Gut – FC Badaló 0:8.
Az alsó osztályban az utolsó fordulóban komoly tét nélkül játszottak a csapatok, ugyanis a dobogós helyezések mindegyike már korábban elkelt. A 18. forduló eredményei: FC Kisbégány – FC Zápszony 0:3, FC Kígyós – FC Gecse 1:0, FC Papi – FC Csetfalva 1:1, FC Borzsova – FC Bene 0:0, FC Szvoboda – FC Csoma +/-.