Webber rajtolhat az élről Koreában

A Red Bull versenyzője, Mark Webber szerezte meg a pole pozíciót a Forma-1-es Koreai Nagydíj szombati időmérő edzésén. Az ausztrál mellől Sebastian Vettel rajtolhat majd, míg a harmadik Lewis Hamilton lett.
Mivel Koreában az időmérőn is száraz, meleg időjárás fogadta a mezőnyt, ezért az első etap a szokásos forgatókönyv szerint zajlott.
Ez azt jelentette, hogy az élmezőny legjobbjai egyetlen, lágy gumin futott gyorskörrel biztosították helyüket a Q2-ben, míg a mezőny többsége már ekkor feltette a szuperlágy abroncsokat is, így próbálva meg elkerülni a kiesést jelentő utolsó hét helyet.
Féltávnál Narain Karthikeyan megpördülése okozott némi riadalmat, a Hispania indiai versenyzője a 3-as kanyarban vesztette el uralmát autója felett, miután beesett a féke. A bokszba még vissza tudott hajtani, de számára mért kör nélkül ért véget az időmérő edzés. Időeredménye nincs, de minden bizonnyal így is megkapja majd a rajtengedélyt vasárnapra.
Sebastian Vettel ott folytatta, ahol a harmadik szabadedzésen abbahagyta, és a legjobb idővel lépett tovább, csapattársa, Mark Webber előtt. Hozzájuk hasonlóan Lewis Hamilton is csak a lágy gumikon futott mért kört, de ő kis híján kiesett, ugyanis csak a legutolsó helyen, tizenhetedikként jutott tovább, annyian megelőzték a szuperlágy abroncsokkal. Michael Schumacher és Fernando Alonso is a lágyabb gumikkal tudta bebiztosítani helyét a folytatásban, igaz, a tabellát hetek óta vezető ferraris spanyol csak a 16. idővel lépett tovább.
Végül Bruno Senna csatlakozott a három kiscsapat pilótáihoz, ők alkották a Q1-ben kiesők hétfős csoportját. A Caterhamnél Vitalij Petrov megverte Heikki Kovalainent, és a Marussiánál is borult a megszokott sorrend, Charles Pic Timo Glock elől rajtol majd vasárnap.
A Q2-ben már mindenki a piros jelzéssel ellátott szuperlágy gumikkal körözött a jeongami pályán. Az erőviszonyokon ez sem változtatott, Vettel továbbra is félelmetes tempót diktált, 1:37.767-es idejével már nem kellett aggódnia, hogy bekerül-e a top10-be.
Ezúttal Alonso és Hamilton sem bízta a véletlenre a továbbjutást, velük együtt Webber és a ferraris Felipe Massa helye is biztos volt a Q3-ban. A két Lotus is csatlakozott hozzájuk, Kimi Räikkönen a kiesők közül ugrott előre az ötödik helyre utolsó kísérletével. Mindkét Mercedes is bekerült az utolsó etapba, ahogyan Nico Hülkenberg is.
Mindez azt jelentette, hogy Jenson Button kiesett, amit nyugodtan elkönyvelhetünk az időmérő legnagyobb meglepetéseként. A McLaren versenyzője hiába volt pályán az utolsó pillanatokban is, csak a 11. helyről rajtolhat majd.
Button mögött zárt a két Sauber, Paul di Resta (Force India) és a két Toro Rosso. Daniel Ricciardo autója a pálya mellett állt meg néhány perccel az etap leintése előtt.
A Q3-ban a két Ferrari jó köridőkkel kezdett, olyannyira, hogy Alonso Webbert is megelőzte. Vettel – mondhatni természetesen – az élre állt, három tizedet vert a Ferrari pilótájára. Massa negyedik idővel nyitott, mögötte Hamilton, Räikkönen, Grosjean volt a mért kört futók sorrendje.
Schumacher és Hamilton kis híján az üres bokszutcában ütközött össze, de szerencsére elkerülték a koccanást, így mindketten ott lehettek a hajrában.
Mark Webber remek időt futva átvette a vezetést, 1:37.242-es eredményét Hamilton és Alonso sem tudta megjavítani, de ami még meglepőbb, az az, hogy csapattársa, Vettel sem tudott elé kerülni. Így Webberé lett a koreai pole pozíció, az ausztrál idén másodszor rajtolhat majd az élről.
A Red Bull tehát kibérelte az első rajtsort, és így Vettelnek is jó esélye lesz majd arra, hogy négypontos hátrányát tovább csökkentse Fernando Alonsóval szemben, vagy éppen a vezetést is átvegye összetettben.
A spanyol a második sorból rajtol majd a Ferrarival, miután a negyedik legjobb időt futotta meg. Nála 65 ezredmásodperccel volt gyorsabb Hamilton. Mögöttük a két Lotus közrefogja majd Massát a rajtrácson. Az egy mért kört futók csatáját Nico Hülkenberg nyerte, mindkét Mercedest maga mögé utasította.
A leintés utáni fotózáson Vettelen egyértelműen látszott, hogy nem tud örülni a második helynek, mint egy visszajátszásból kiderült, azért nem, mert szerinte Massa feltartotta őt gyorskörén.
Az 55 körös Koreai Nagydíj vasárnap magyar idő szerint reggel 8 órakor kezdődik.
Forrás: f1vilag.hu