100%-os maradt a Zakarpattya

Március 18-án játszotta utolsó felkészülési mérkőzését a Krimi edzőtáborozás alatt az FK Zakarpattya. Az ellenfél a Herszon megyei bajnokságban szereplő amatőr csapat a Mir Hornosztajivka volt.

A találkozó során nem látszott meg a két csapat közt lévő osztálykülönbség, hiszen az ungvári csapatnak csak minimális arányú egy gólos győzelmet sikerült aratnia. Az összecsapás egyetlen találatát egy szögletrúgást követően Davidov szerezte. A kárpátaljai gárda még március 19-én hazautazott a Krimi edzőtáborozásból, mert a másodosztályú labdarúgó bajnokság 21 fordulójában ellenfele a Feniksz-Illicsovec időközben visszalépett a bajnokság további találkozóitól.

A téli szünetet követő 21. fordulóban a tabella első részében helyett foglaló csapatok hazai környezetben játszottak. Az éllovas PFK Olekszandrija magabiztos 3:0-s győzelmet aratott a Heliosz Harkiv felett, a második helyezet FK Lviv 2:1 arányban múlta fölül a Krimteplitsát. A forduló legnagyobb arányú 4:0-s győzelmét a Csornomorec Odessza könyvelhette el az Energetik Burstin ellen. A további mérkőzéseken sem termett sok babér a vendégcsapatoknak.

A Dnyiszter a Prikarpattya otthonából tudott elhozni egy bajnoki pontot a 2:2-s döntetlennek köszönhetően, míg az Arszenal Bila Cerkva Sztaly Alcsevszk illetve a Titán Armjanszk Zirka Kirovograd összecsapásokon a vendégcsapatok egy-egy ponttal gazdagodtak hála a gól nélküli döntetleneknek. A Bukovina Csernyivci hazai pályán a Naftovik-Ukrnafta csapatát győzte le 2:1 arányban, a forduló nyitómérkőzésén a Dinamo-2 a Nyiva Vinyicánál bizonyult jobbnak 3:1 arányban.

A tabellát továbbra is a PFK Olekszandrija vezeti 46 ponttal, második helyen 3 ponttal lemaradva az FK Lviv áll, míg az egyaránt 41 pontos Csornomorec Odessza és FK Zakarpattya a harmadik és negyedik helyen található.

A góllövőlistát holtversenyben az ungvári Matvij Bobal és Huncsak Ruszlán a Bukovina játékosai vezetik 13 találattal, tőlük egy góllal lemaradva a fordulóban egy gólt szerző az olekszandriai Sevcsenko Vjacseszlav áll.