Bayern München – Internazionale 2-3

Olaszország utolsó, még versenyben lévő csapata hatalmas harc és egy fordulatos meccs után bennmaradt az UEFA Bajnokok Ligájában, miután idegenben, drámai csatában 3-2-legyőzte a Bayern München csapatát.

Mario Gómez 90. percben szerzett góljával a Bayern München a milánói meccsen legyőzte az Intert, így esélyesként kezdhette a keddi visszavágót. Ráadásul a német csapat több játékosát – főleg a francia Franck Ribéryt – kifejezetten földobta, hogy idény végén távozik a tréner, a holland Louis van Gaal, akinek szakmai kvalitásait senki sem kérdőjelezi meg, az emberieket annál inkább.

Ehhez képest Samuel Eto’o korai találatával újra nyílttá vált a meccs (0-1), de gyorsan összeszedte magát a német csapat. Látványosan többet birtokolta a labdát, többet támadott, ami már a 21. percben egyenlítést eredményezett. Júlio César nem tudta megfogni Arjen Robben húszméteres, erőteljes lövését, a kipattanóra Gómez azonnal lecsapott, és a kapunak háttal állva visszahúzta a labdát a hálóba. (1-1)

Sőt, miután tíz perc múlva Lúcio ért bele rosszul az ezúttal is kulcsszerepet játszó Robben passzába, Thomas Müller került ziccerhelyzetbe, és nem is hibázott, a kifutó kapus felett a hálóba pörgetett. (2-1) Ribéry pár perc múlva eldönthette volna a meccset, de nagyon gólt akart szerezni, és egy az egyben nem bírt a brazil Júlio Césarral, aki ziccerhelyzetben még belekapott a francia lövésébe.

A második félidőben a Bayern München többször is közel állt ahhoz, hogy harmadszor is betaláljon, fölénye ellenére mégis az Inter egyenlített: Wesley Sneijder lapos bombája talált utat a hazai védők között. (2-2) Ezután többször is veszélyes helyzetet alakított ki a vendégcsapat, és hirtelen váltásként jó időre fölénybe is került. Sőt, jött a feketeleves: Goran Pandev hatalmas bombájával megszerezte a továbbjutást jelentő gólt is. (2-3)

Mivel az AC Milan és az AS Roma már múlt héten kiesett, az Internazionale maradt az egyetlen olasz csapat az UEFA Bajnokok Ligájá idei szezonjában. Eddig hat csapat jutott be a negyeddöntőbe (Tottenham Hotspur, Schalke 04, FC Barcelona, Sahtar Donyeck, Manchester United és Internazionale), szerdán rendezik a Real Madrid – Olympique Lyon és a Chelsea FC – FC København meccseket, így holnap estére kialakul a nyolccsapatos mezőny.

Forrás: hvg.hu