Chicharito a nyolc közé „centerezte” az MU-t

A Manchester United Javier Hernández két góljával hazai pályán 2–1-re legyőzte az Olympique Marseille-t, így az első találkozó gól nélküli döntetlenje után bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A Marseille csak Wes Brown öngóljával tudott válaszolni a mexikói duplájára.

A Manchester United kezdőjéből – akárcsak az Arsenal ellen 2–0-ra megnyert kupamérkőzésen – ezúttal is hiányzott a két alapembernek számító középső védő, Rio Ferdinand és Nemanja Vidics, viszont ott volt a pályán a sérüléséből felépülő Nani. Alex Ferguson Dimitar Berbatovot nem jelölte a kezdőbe, Wayne Rooney mellett Javier Hernández rohamozta a kaput.

A Manchester United fölényével kezdődött a találkozó, és meg is szerezték a vezetést a „vörös ördögök”: Wayne Rooney adott remek labdát a bal oldalon felfutó Ryan Giggsnek az 5. percben, aki kiválóan tette vissza a labdát a csatárnak. Rooney pedig nem lőtt a tizenhatoson belül, hanem keresztbe gurított, a középen érkező Javi Hernéndeznek két méterről nem volt nehéz dolga a kapuba passzolni. 1–0 A villámléptű Chicharito harmadik találatát szerezte a BL-ben, és állítólag ez volt az első, amelyet mexikói játékos az egyenes kieséses szakaszban jegyzett.

A mérkőzés további részében is az angol csapat bizonyult veszélyesebbnek, de azért adódott lehetőség a franciák előtt is. Újabb találat azonban csak a második félidő közepén született, amikor a 74. percben a Marseille ráijesztett az MU híveire: Rémy jobb oldali beadását Cheyrou lőtte a kapura, Edwin van der Sar azonban bravúrral megfogta a labdát. A hazaiak pedig válaszol súlyosan büntettek: a csereként beálló Antonio Valencia kiugratása után Giggs centerezett, Hernández ismét remekül érkezett, és közelről a kapuba pörgetett – 2–0!

A hajrá azonban így is nyílttá vált, ugyanis a 82. percben Valbuena bal oldali szögletét követően Wes Brown – tegyük hozzá, Heinze ugyancsak agilis szorításában – öngólt vétett, miután a fejéről a gólvonalon túlra pattant a labda. 2–1

A folytatásban a Manchester United taktikusan, a szabályos keretek között úgy óvta továbbjutását, ahogy csak tudta, így a két találkozó összképe alapján megérdemelten jutott be a legjobb nyolc közé.

Forrás: nemzetisport