Londoni siker és madridi döntetlen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésein

A Real Madrid nem tudta megtörni rossz sorozatát a Lyon ellen: a blancók 1–1-es döntetlent játszottak a Gerlandban, míg a Chelsea Nicolas Anelka két góljával megnyugtató előnyt szerzett az FC Köbenhavn ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Úgy tűnik, a londoni visszavágó előtt eldőlt, hogy ebből a párharcból az angol együttes jut a legjobb nyolc közé.

A Real Madrid kilenc éve nyeretlen a BL kieséses szakaszában idegenbeli mérkőzésen, és a spanyolok hét éve várnak arra, hogy megtörjék a nyolcaddöntő átkát.

A Gerland mindenesetre nem könnyű terep a madridiaknak: eddig három Bajnokok Ligája-találkozón háromszor kapott ki Lyonban a Real, mely még gólt sem tudott eddig szerezni az OL stadionjában.

José Mourinho a hazaiak korábbi kedvence, Karim Benzema helyett Emmanuel Adebayort jelölte a Real Madrid kezdőjébe a csatárposzton.

Az első félidőben nem született gól. A Real Madrid egyetlen veszélyes helyzete Ronaldo szabadrúgása volt, míg a Lyon többször is megdolgoztatta Casillast a másik oldalon.

A 65. percben Karim Benzema beállt a nem túl jó teljesítményt nyújtó Adebayor helyére, és a francia csatár 43 másodperccel a beállítása után gólt szerzett volt csapata ellen. A vendégek a bal oldalon labdát szereztek, majd Mesut Özil passzolt Benzemához, aki elhúzta a labdát a védők előtt, és estében a kapuba lőtt. 0–1

A 83. percben egyenlített a Lyon. Beívelés után Cris fejelte tovább a labdát, és Gomis közelről Casillas kapujába lőtt. Sergio Ramos beragadt, így nem volt les. 1–1

A ráadásban a Lyon mindent megtett a vezetés megszerzéséért, de végül nem tudta bevenni Casillas kapuját, így 1–1 lett a végeredmény. A blancók így továbbra sem tudtak győzni Lyonban, de első góljukat megszerezték a Gerlandban Benzema révén.

A 17. percben ugyanis Anelka jutott labdához az egykor a Chelsea-t erősítő Jesper Grönkjaer rossz passza után, meglódult vele, és a tizenhatoson belülre érve laposan a kapu jobb sarkába lőtt. 0–1

A Köbenhavn azonnal reagált a gólra, Dame N’Doye tört be a Chelsea tizenhatosára, John Terryvel ütközve elesett. A közönség felhördült, de a holland Björn Kuipers továbbot intett. Percekkel később Torres is elesett a koppenhágaiak büntetőterületén, de ott is a játék folytatását sürgette a bíró.

Az első félidő utolsó negyedórájában óriási volt a rohanás, élvezetes focit játszott a két csapat, de a tizenhatosok közelébe érve elbizonytalanodtak a támadóegységek. Különösen a hazaiak rohamai voltak ötlettelenek, míg a Chelsea azt bánhatta, hogy nem tudta növelni előnyét.

Az 54 percben ismét megvillant Anelka. A Chelsea sokáig a felezővonalnál adogatott, aztán egyszer csak Lampard passzolt a meglóduló franciához, aki szinte lemásolta első félidőbeli gólját, és megduplázta csapata előnyét. 0–2

Az egyre kilátástalanabb helyzetbe kerülő dánok kínjukban már a hazaadásokat is reklamálták, de továbbra sem  tudtak a Chelsea védősora mögé kerülni. A végén megszűnt a középpálya, itt is, ott is helyzetek alakultak ki, de gól már nem esett, a Chelsea kétgólos előnnyel várhatja a londoni visszavágót – amelyen Torres újabb próbát tehet arra, hogy megszerezze első BL-gólját a londoni együttesben. Ebben a párharcban ugyanis szinte már csak ez a kérdés.

Forrás: nemzetisport