Magyar bronzérem a sportlövő-vk-n

Péni István az alapversenyből elsőként jutott a döntőbe, amelyben a harmadik helyen végzett a férfi légpuskások között a gabalai sportlövő-világkupaversenyen.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a riói ötkarikás játékokon 10 méteren 13. sportoló az azerbajdzsáni viadal első, csütörtöki versenynapján a 60 lövéses alapot 629 körrel zárta az első helyen.

Az ifjúsági olimpiai bajnok Péni ezt követően a nyolcas döntőben is nagyszerűen lőtt, és 229,4 körrel szerezte meg a bronzérmet.

A verseny színvonaláról sokat elárul, hogy a fináléban a szerb Milutin Stefanovic és a kínai Jao Jün-cung is beállította a 250,9 körös világrekordot, így az aranyéremről szétlövés döntött, amelyben a szerb volt a jobb.

A szám másik két magyarja közül az olimpiai ötödik Sidi Péter 624,4 körrel a 18. helyen zárt, Somogyi Péter pedig 619,2-vel a 46. lett.