Már meg van a döntő egyik résztvevője

Végéhez közeledik a 2011-es járási Téli Kupa sorozata. A február 27-én Váriban és Nagybégányban lejátszották a torna a negyeddöntő mérkőzéseit. A mérkőzések kiélezett, olykor már-már idegölő küzdelmeket hoztak.

A legsimább mérkőzést Váriban az FC Badalló és az FC Artosz Gát csapatai játszották, amelyen a badallóiak 3:1 arányban bizonyultak jobbnak a gátiaknál. A másik Váriban játszott mérkőzésen a házigazdák csapata az FC Somot fogadta. A rendes játékidőben nem született gól, így jöhettek a tizenegyesek. A somiak játékosai rendre értékesítették a büntetőket, míg a váriak utolsó embere hibázott és ezzel a somiak jutottak az elődöntőbe.

A másik helyszínen az FC Déda és az FC Remete mérte össze tudását. A két csapat szoros csatát vívott egymással, amiben egy góllal a dédai csapat bizonyult jobbnak és 3:2-re legyőzte a remetei gárdát. Az utolsó negyeddöntőben az FC Csillag és az FC Jánosi küzdelme még ennél is kiegyensúlyozottabb volt. A rendes játékidőben itt sem bírt egymással a két csapat, és a 3:3-as végeredmény után jöhetett a büntetőpárbaj. A Csillag játékosai ezúttal jobban koncentráltak és 4:2-es árnyban fölülmúlták a jánosiakat.

A március 1-én játszották az előrehozott elődöntőt az FC Déda és az FC Csillag csapatai, mivel mindkét csapat érdekelt a Kárpátaljai Kupában. A mérkőzést Nagybégányban rendezték és a játék képe igazolta, hogy nem a véletlennek köszönheti egyik csapat sem az elért eredményeket. A színvonalas és küzdelmes csata végül a dédaiak 1:0-s győzelmével zárult. A döntő másik résztvevőjének kilétére a március 6-ai szintén Nagybégányban megrendezésre kerülő FC Badalló- FC Som mérkőzés hivatott fényt deríteni.