Rangadót vesztett a Zakarpattya

Rövid időn belül két fordulót is rendeztek az ukrán másodosztályú labdarúgó-bajnokságban. Március 30-31-én a 23. forduló került megrendezésre. Az FK Zakarpattya csapata idegenben lépett pályára a Titán Armjanszk vendégeként. Az ungváriak számára az előző fordulóban hazai pályán elhullajtott két pont után csak a győzelem volt elfogadható eredmény.

Ennek szellemében lépett pályára az egész csapat. A Titán védelme az első félidőben még állta a vendégek rohamait, így gólnélküli eredménnyel vonultak pihenőre a csapatok. Azonban a második félidő 53. percében egy a kezdőkörből felívelt labdát Sendrik fejelt a tizenhatos előtt Davidov lábára, aki azt a hálóba vágta. Kilenc perccel később már kétgólosra növelte előnyét Igor Gamula gárdája, Sturko szélről érkező beadását a tizenegyes pont magasságában Celih fejelte a kapuba. A találkozó 83. percében a hazai csapatból Fedorcsenkót a második sárgalapját követően kiállította játékvezető, újabb találat azonban már nem született.

A forduló egyik meglepetését az FK Lviv szolgáltatta, hiszen hazai pályán sima 0:2-s vereséget szenvedett a Sztaly Alcsevszktől. Az éllovas PFK Olekszandrija hazai környezetben látta vendégül a Niva Vinicát. A középmezőnyhöz tartozó vinicai alakulat legyőzése nem okozott komoly nehézséget a házigazdáknak, akik végül 2:1 arányban nyerték meg a találkozót. A szintén feljutási álmokat dédelgető Csornomorec Odesszában fogadta a Naftovik-Ukrnafta csapatát. A mérkőzés papírforma eredményt és 2:1-s hazai győzelmet hozott.

A forduló legnagyobb arányú, 3:0-s győzelmét a tabella hátsó részében helyet foglaló Zirka Kirovograd aratta hazai pályán a Krimteplitsa felett. Az élmezőnyhöz felzárkózni igyekvő Bukovina Csernyivci 1:0 arányban bizonyult jobbnak a Dinamo második számú csapatánál és tartotta otthon a 3 bajnoki pontot. A kiesőjelölt Prikarpattya szívélyes házigazdának bizonyult, hiszen a Heliosz Harkiv könnyedén 2:0 arányban tudott nyerni vendégként Ivano-Frankivszkban. A játéknapon egyetlen alkalommal, az Arszenal és az előző fordulóban szabadnapos Dnyiszter összecsapásán került sor pontosztozkodásra a csapatok között. A mérkőzés végül gólnélküli döntetlennel zárult. A teljes krónikához még hozzátartozik, hogy az Energetik Burstin csapata szabadnapos volt a Feniksz Illicsovec visszalépése miatt.

A bajnokságban 49 ponttal a PFK Olekszandrija vezetett, a második helyre feljövő, és ezzel a feljutást jelentő helyen álló 45 pontos FK Zakarpattya és a harmadik helyezett 44 pontos Csornomorec Odessza előtt.

Április 3-4-én került a 24. játéknap küzdelmeire. A mérkőzések közül kiemelkedett a 2. helyezet FK Zakarpattya valamint a 4. helyezett FK Lviv összecsapása. A nyugat ukrajnai derbit a Kárpátaljai megyeszékhelyen az Avangard stadionban rendezték. A rangadót a vendégek kezdték jobban. Már a 31. percben Bilij révén megszerezték a vezetést a Lembergiek. A bekapott gól sokkolta a házigazdákat, öt perc elteltével újabb vendégtalálatnak lehettek szemtanúi a szurkolók, és ezzel még nem volt vége, ugyanis az első félidő hosszabbításának 3. percében Tancsik lövése talált utat az ungvári csapat kapujába. A pihenőre háromgólos hátránnyal vonult a hazai gárda. Volt miről beszélni az öltözőben Igor Gamulának, hiszen a Zaki 17 perc alatt három gólt kapott a félidő hajrájában. Úgy látszik a tréner fejmosása meghozta az eredményt, mivel az 54. percben az ungváriak új gólfelelőse Davidov szépíteni tudott. Sőt három perc elteltével Sturko góljával már csak egy góllal vezetettek a vendégek. A szurkolók közül sokan reménykedtek a csodában, hogy az első félidei horror után sikerülhet a pontszerzés, vagy esetleg a győzelem sem elérhetetlen álom. Az ungvári játékosok mindent meg is tettek ennek érdekében, de sajnos maradt a 2:3-s eredmény. A vereség még inkább fájónak tűnt a forduló többi eredményének fényében. Az élmezőny csapatai közül egyedül a listavezető PFK Olekszandrija játszott 1:1-s döntetlen a fővárosban a Dinamo-2-vel. A Csornomorec idegenben verte 3:1 arányban a Niva Vinicát, a Sztaly Alcsevszk otthonában győzte le 2:1-re a nem túl acélos Zirka Kirovogradot.

Nem ígért sok gólt a Dnyiszter Ovidopoly Titán Armjanszk találkozó. Az ovidiopolyi csapat utoljára a 21, míg a Titán csapata a 18. fordulóban volt eredményes. A gólínség e mérkőzésen sem tört meg. A Naftovik-Ukrnafta hazai környezetben fogadta a Prikarpattyát. Az összecsapás sima 3:0-s hazai győzelemet hozott. A forduló utolsó mérkőzésén az Arszenal idegenben 1:0 arányban győzte le az Energetiket. A Krimteplitsa Bukovina találkozót későbbi időpontban, május 11-és rendezik, a Heliosz Harkiv pedig szabadnapos volt a fordulóban.

A tabellát 50 ponttal továbbra is PFK Olekszandrija vezeti, második három ponttal elmaradva a Csornomorec, harmadik a 46 pontos FK Lviv. Az ungvári Zakarpattya vereségének valamint a riválisok győzelmének köszönhetően 45 ponttal az 5. helyen található.

A góllövőlistát a 23. fordulóban szerzett találatának köszönhetően Huncsak Ruszlán a Bukovina játékosa vezeti az egyaránt 13 gólos ungvári Matvij Bobal és az ugyancsak a 23. fordulóban eredményes olekszandrijai Sevcsenko Vjacseszlav előtt.